Praha

Středa rozhodne: Budeme sportovat? Cestovat? Nakupovat?

Prohlášení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO 2011), že pokud se situace do středy nezmění, mohla by se  omezení kvůli pandemii zmírnit, je nadějné. Mohly by se otevřít i některé další obchody „Zároveň s tím musí jít chytrá karanténa,“ řekl Vojtěch na dnešní tiskové konferenci.

Otevřít by se měla také sportoviště pro individuální sporty. Velké akce budou bezesporu jedno z posledních rušených opatření, upozornil ministr. Striktně se budou dodržovat opatření, která chrání seniory,  lidi s život ohrožujícími chorobami jako je například rakovina či s chorobami, které mohou být v synergii s covid 19 smrtelné. Takových skupin je samozřejmě víc a vláda by měla celý systém upravit tak, aby skutečně nedošlo k rozvolnění sebekázně, která je u občanů opravu velmi vysoká.

Dalším nadějným signálem je  snaha obnovit  činnost Národní ekonomické rady vlády (NERV). Členy NERV byl se měli stát generální ředitel České spořitelny Tomáš Salomon, šéf Komerční banky Jan Juchelka, hlavní ekonom Generali CEE Holding a bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, ekonom Jan Švejnar, profesor CERGE-EI a člen Rady pro výzkum, vývoj a inovace Štěpán Jurajda, šéf ČEZ Daniel Beneš, člen představenstva Škody Auto Bohdan Wojnar, ředitel vnějších vztahů Coca-Cola Petr Jonák a ekonomové Miroslav Zámečník a Lukáš Kovanda.

Další dobrou zprávou je úprava možností vycestovat z ČR v odůvodněných případech. Do velikonoční neděle 12. dubna trvá až na výjimky zákaz vycestování obyvatel České republiky stejně jako zákaz vstupu cizinců do Česka.

Nepřehlédněte:  Blesková zpráva: Velká havárie vody s propadlou vozovkou na Žižkově
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close