Praha

Strážníci vzkazují: Parkujte blbě, fotku máte zdarma

Je to prostě d…., i…., v.., kre…. Asi takhle by autor příspěvku počastoval řidiče, který tak „vtipně“ zaparkoval na přechodu pro chodce a navíc tak humpolácky, že autobus MHD  museli navigovat  strážníci, aby vůbec projel.

 Řidič autobusu 194 měl vlastně kliku, protože s ním jeli strážníci na svůj další post.  Takže hned přestupek vyfotografovali a předají dál.  Autobus 194,  byť je součástí integrované dopravy, neprovozuje DPP, ale firma About me sro. Její dispečer potvrdil, že taková situace není nic výjimečného. Snad jen to, že přímo v autobuse jeli strážníci. „Donedávna jsem jezdil po Praze s autobusem, teď dělám dispečera a jsem rád, že si na chvíli od toho blázince oddychnu,“ řekl.

Je libo snímeček. Parkujte blbě, budete mít fotku zdarma. Foto Ivan Kuptík

Pokuty jsou vyšší

Také Aneta Řehková z DPP uvedla, že situace, kdy špatně parkující řidič zastaví autobus nebo dokonce i tramvaj nejsou nijak výjimečné.  V těchto případech řidič volá policii a ta řeší uvolnění cesty, například pomocí odtahu. No a pokuty? Ano bývají docela mastné, protože většinou probíhají ve správním řízení a tam jsou taxy vyšší. „Kromě blokové pokuty hrozí neukázněnému řidiči i zaplacení škody, která se v případě nákladů Dopravního podniku Praha může vyšplhat do výše tisíců korun,“ uvedla Aneta Řehková.

Zatracený uvolnění

Poslední foto je z modré zóny v centru, už jsme upozorňovali, že zrušení zón přivedlo řadu řidičů do centra města hlavně dopoledne, takže rezidenti se spoléhají na to, že je strážníci „přehlédnou“.  Na snímku je vůz místního podnikatele z Prahy 1, který přivezl do firmy asi metrák různých věcí. „Zatracený uvolnění. Objel jsem tři bloky, nakonec jsem zaparkoval na chodníku, nemá se to, ale není to ani na přechodu a chodník je ještě dost široký, že se tam klidně vejdou čtyři (no dobře, tak tři určitě) kočárky vedle sebe,“ uvedl Zdeněk B. jako omluvu.  Chce se říci:  Omluva se přijímá…

Nepřehlédněte:  Virus nedrtí jen nemocné, zasahuje i zdravé
Zbylo místo na tři kočárky, to se dá (možná) omluvit Foto Ivan Kuptík
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close