PrahaZdraví

Starostka Černochová: Vinobraní v Grébovce letos nebude

Rozumně vyrovnaný přístup k uvolňování první vlny nákazy průběžně dokazuje Praha 2. Třeba tím, že i když se ruší nynější omezení, „dvojka“ stále stříká desinfekcí lavičky nebo dětská hřiště. Rozumně přístup se prokázal i v tom, že bude lepší letošní Vinobraní v Grébovce zrušit už pro velkou návštěvnost a velké riziko.

Radní Prahy 2 rozhodli o tom, že se v pořadí již 14. ročník oblíbeného Vinobraní na Grébovce letos v září 2020 konat nebude. Rozhodli se tak po důkladném zvážení celé situace a možných rizik s ohledem na zdraví a bezpečnost občanů i případných návštěvníků.

„Naše rozhodnutí jsme dlouho odkládali a s nadějí sledovali epidemiologickou situaci i proces uvolňování vládních opatření. Situace se neustále vyvíjí a stále není zřejmé, kdy a zda vůbec se budou moci konat hromadné akce bez omezení počtu účastníků. A my nemůžeme připravovat smluvní zajištění jedné z nejnavštěvovanějších akcí v metropoli bez jistoty. Jako pořadatelé cítíme odpovědnost za život a zdraví občanů. Velmi nás mrzí, že letos nemůžeme v tradici pokračovat, ale bezpečnost je v tuto chvíli na prvním místě. Z uvedených důvodů nechceme vinobraní kapacitně omezovat ani snižovat jeho úroveň, kterou za léta, kdy se koná, získalo. Příští rok si to, doufám, všechno vynahradíme,“ vysvětluje rozhodnutí radnice Prahy 2 starostka Jana Černochová (ODS).

Vinobraní na Grébovce, které je v tradiční podobě dvoudenní oslavou vína, navštíví každoročně až 30 tisíc návštěvníků. Zajištění tak velkolepé akce by s ohledem na očekávaná bezpečnostní opatření bylo podle starostky Černochové nemožné.

Nepřehlédněte:  Hřib se asi zbláznil? Odmítá odpuštění poplatku kvůli Mariánskému sloupu.
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close