Praha

Senioři z RoSy vyšli na molo v rytmu šedesátých let

Již šestý ročník módní přehlídky seniorů ukázal, že půvab a šarm se s věkem nevytrácí.

Na červený koberec vyšli v rytmu hudby z šedesátých let modelky a modelové ve věku mezi 70 a 91 lety. Nejstarší modelkou byla světoznámá psycholožka a obyvatelka RoSy Jiřina Prekopová, která oslaví na podzim 91 let. Na pomyslné molo se vydala také čerstvá devadesátnice Milica Schejbalová.

Patronkou módní přehlídky v RoSe byla herečka Naďa Konvalinková, která vzpomíná na svoje babičky, které jí vychovaly. „Stáří je důležité pro svoji moudrost a zkušenost, takže se na seniory velmi těším. Módu mám ráda, jen potřebuji návrháře, aby mi poradili, protože neumím kombinovat ani sladit oblečení. V běžném životě zůstávám spíš konzervativní,“ upřesňuje Naďa Konvalinková.

Módu příliš neřeší její herecký partner a čestný host módní přehlídky Martin Písařík, který prozradil, že nosí pár oblíbených kousků. „Vždy jsem třeba oblečený měsíc jako tremp nebo jachtař,“ usmívá se a dodává: „Nevidím rozdíl mezi seniory a mladými lidmi. Hodně času jsem teď trávil na cestách po Africe. Viděl jsem země, kde jsou tradiční rodiny, které drží pohromadě a mladší se učí od starších a naslouchají jim. Bylo v tom něco velmi správného,“ uzavírá.

Na červený koberec letos vyšli také čtyři modelové. Jedním z nich je dvaasedmdesátiletý Karel Majer, který už navštívil různé módní přehlídky v minulosti jako host. Na mole byl ale poprvé. „I přes svůj věk jsem pozitivní člověk, otevřený všem podobným akcím. Jako nový rezident RoSy jsem byl touto nabídkou spíše poctěný než zaskočený, a velice mě potěšila. Sám preferuji pohodlné oblečení z kvalitních materiálů. Nejraději mám košile s krátkým rukávem a džínsy,“ prozrazuje Karel Majer.

Nepřehlédněte:  Milovníci piva šup do Dejvic! Na Kulaťáku zasadili chmel
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close