Praha

Ruší se školní autobusy i flamendr vlaky

Po uzavření škol a doporučení hygieniků na omezení pohybu obyvatelstva kromě nezbytných aktivit, rozhodla Praha ve spolupráci se Středočeským krajem o zrušení školních autobusů, nočních vlaků a také některých víkendových rekreačních vlaků, jejichž primárním cílem nejsou nezbytně nutné cesty do a ze zaměstnání či k lékaři nebo na nákup.

Od úterý 13. října platí povinnost ochrany nosu a úst nejen v dopravních prostředcích, ale také v prostoru zastávek povrchové dopravy, na nástupištích a v přístřešcích.

Praha bez školních autobusů

Vzhledem k zavedení distanční výuky také na základních školách budou od středy 14. října 2020 dočasně zrušeny všechny školních linky v Praze (linky číslo 251 až 275).

Školáci ani ve středních Čechách

Dále od pondělí 19. října nepojedou školní spoje na příměstských autobusových linkách PID, které jsou v jízdním řádu vyznačeny příslušnými poznámkami – jedná se zpravidla o spoje, které neměly být v provozu také 29. a 30. 10. 2020. Toto opatření platí po dobu zavřených základních škol.

Ruší se rekreační vlaky

S ohledem na aktuální nařízení Vlády ČR a protiepidemiologická doporučení hygieniků dojde po dohodě se Středočeským krajem také k předčasnému ukončení provozu sezonních rekreačních vlaků PID od soboty 17. 10. 2020. Jedná se konkrétně o tyto linky dopravců České dráhy a KŽC Doprava:

· Cyklohráček (Praha – Slaný/Zlonice)

· Cyklo Brdy (Praha – Blatná)

· Český ráj (Praha – Jičín – Turnov) – bude ještě potvrzeno po odsouhlasení Libereckým a Královéhradeckým kraje

· vlaky do Středního Posázaví (Praha – Čerčany – Zruč), s čímž souvisí i ukončení provozu vlaků v režimu rekreační léto na trati Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany/Dobříš.

· Kokořínský rychlík (Praha – Mšeno)

· Bezdězský rychlík (Praha – Bezděz)

Nepřehlédněte:  Dobrá zpráva: v ČR začala sériová výroba masek

· Rakovnický rychlík (Praha – Beroun – Rakovník)

· Posázavský motoráček (Praha – Vrané – Čerčany).

Dočasně zrušen bude také víkendový noční rozjezd vlaků ve 2:30 z Prahy do Středočeského kraje již od noci z pátku 16. na sobotu 17. 10. 2020 včetně vlaků v opačném směru s příjezdem do Prahy před 2:30. Konkrétně jde o linky S1 – S9 a S22.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close
Close