Praha

Roušky nevyhazujte, je o ně zájem!

I když už není striktní povinností nosit venku roušky a mnoho z nás je sundavá při každé možné příležitosti, bylo by chybou je hned všechny zahazovat. Můžete s nimi třeba i soutěžit!

V hlavní budově pražského Národního muzea například nyní probíhá výstava roušek, které jeho pracovníci shromažďovali od vypuknutí pandemie covid-19. Výstava se jmenuje Držíme spolu a ukazuje různé typy roušek od designérů, konfekčních firem, zakázkových krejčovství i ty podomácku šité.
„Symbolem koronavirové krize v České republice se bezpochyby staly roušky. Národní muzeum jich za poslední týdny převzalo několik desítek do svých sbírek, včetně popsaných příběhů, které je provází,“ uvedl generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš. „Jedním z hlavních úkolů muzea je dokumentovat dění a události kolem nás a nechávat budoucím generacím obraz naší doby,“ dodal. Máte-li tedy i vy roušku se zajímavým osobním příběhem, zkuste ji muzeu nabídnout.

Největší městská část v hlavním městě, Praha 4, zase vyhlásila soutěž o nejkrásnější roušku. Zúčastnit se mohou obyvatelé MČ Praha 4, kteří do 30. června zašlou alespoň dvě svoje roušky na adresu úřadu v ulici Antala Staška, nebo ji osobně přinesou na recepci úřadu, popřípadě na pracoviště Czech POINT Hlavní, Jílovská či nám. Hrdinů. Autory nejhezčích roušek Praha 4 pak odmění.

Nepřehlédněte:  Blokové čištění bude, ale ručně
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close