Praha

Revizoři se vracejí, zoo a botanická s posíleným autobusem

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v návaznosti na uvolňování mimořádných opatření vlády ČR od pondělí 27. dubna 2020 obnoví provoz lanové dráhy v areálu Zoo Praha. Současně s tím posílí provoz autobusové linky č. 112, vedoucí k zoo a botanické zahradě.

Lanovou dráhu na Petřín DPP otevře od 11. května 2020 v souladu s vládním harmonogramem uvolňování podnikatelských a dalších činností, podle kterého by od tohoto dne měly být opět otevřeny muzea, galerie, výstavní síně, zámky, hrady a skanzeny.

A co revizoři?

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření vlády a postupným nárůstem počtu cestujících v MHD se DPP rozhodl od pondělí 27.  dubna 2020 vrátit do prostor MHD i pracovníky přepravní kontroly. DPP je doposud částečně využíval na jiné práce související s pandemií covid-19, např. při plnění a distribuci dezinfekce, nebo jako informátory během velikonoční výměny pražců na lince C pražského metra. MHD v Praze nebyla a není bezplatná, také v době nouzového stavu či mimořádných vládních opatření mají cestující povinnost si zakoupit jízdenku nebo časový kupon.

 Muzeum MHD od půlky června

Muzeum MHD plánuje DPP otevřít v sobotu 13. června 2020. Dosavadní stav, během kterého muzea musela být zavřena, totiž DPP využil na nutné opravy ve vozovně Střešovice. V těchto dnech v halách vozovny aplikuje protipožární nátěr. Nicméně provoz na historické lince č. 41 DPP opět obnoví od soboty 16. května 2020.

Muzeum MHD nabídne krásné muzeální kusky jako je třeba primátorská tramvaj, a historická linka č. 41 vyrazí 16. května Foto Ivan Kuptík
Nepřehlédněte:  Covid mezi fotbalisty: A dokonce už i v pražské Bohemce!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close