Praha

Registrační značky: To je v ČR velký job!

Ten, kdo dostane zakázku na výrobu tabulek pro registrační značky, má vystaráno. Jde totiž o skvělý, lukrativní job. Ostatně jako všechno v této maličké, desetimilionové zemi, kde často stojí něco dva až desetkrát dráž, než v daleko větších a ekonomicky vyspělejších zemích.

Tendr ministerstva dopravy na dodávku tabulek k registračkám na dalších šest let nabral nyní nečekaný obrat. Ministerstvo zrušilo vítězství společnosti, která podle výběrové komise měla koncem dubna vyhrát. Důvodem prý bylo, že tato firma nezaokrouhlila nabídkovou cenu na celé koruny, jak požadovala zadávací dokumentace.

 „Hodnotící komise posoudila nabídku podanou účastníkem k předmětné veřejné zakázce a zjistila, že účastník nepředložil nabídkovou cenu za 1 ks TRZ zaokrouhlenou na celé koruny a zároveň nepředložil zaokrouhlenou nabídkovou cenu na celé koruny za předpokládaný počet TRZ za 1 rok,“ uvedlo ministerstvo ve svém vyjádření.

Problém však je, že ministerstvo vyloučilo, respektive zrušilo výsledek tendru i pro druhou firmu, která právě podala podnět kvůli nesplnění podmínek první společnosti. Druhá „úspěšná“ společnost se chce nyní obrátit k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Zásadní úspora pro stát

Ministr dopravy Karel Havlíček nedávno uvedl, že jeho resort platí ročně doposud částku 63,5 milionu korun bez DPH. Nový zájemce v tendru přišel s cenou 53,4 milionu korun bez daně, což je o 38 korun na kusu levnější… Stát přitom očekává roční výrobu téměř 1,4 milionu kusů tabulek ve všech 105 typech.

Ministerstvo dopravy začalo vypisovat výběrová řízení na dodávky registračních značek před čtyřmi lety. Tehdy se zbavilo dlouholeté smlouvy s jinou společností.  Tehdy stát za jednu tabulku platil částku 77 korun bez DPH.  A ještě dříve byla cena ještě vyšší, přesahovala částku 100 Kč.

Nepřehlédněte:  Miloš Zeman varuje!

Zdá se, že o výrobu a dodávku tabulek pro značky je velký zájem a není to vůbec špatný kšeft. Otázkou však je, zda někomu vyhovuje, že má stát na dodávkách ušetřit desítky milionů korun?

Tendr na dodávku nejméně 1,4 milionů kusů registračních značek ročně byl zrušen.
Foto: Ministerstvo dopravy

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close