Praha
Nejnovější

První den vydávání karet ZPS Prahy 10 byl v klidu a bez návalů

Ve středu 15. července odstartovala další pro Prahu zcela převratná etapa – úřad desáté městské části, jako poslední z velkých aglomerací metropole, začal vydávat parkovací karty pro rezidenty své městské části. Zavede postupně ve všech svých čtvrtích tzv. „modrou smrt“, zóny placeného stání.

První podoblastí, kde se již za měsíc a něco objeví, budou Vršovice a Vinohrady. Na začátku října začnou zóny platit ve Strašnicích, o měsíc později v Malešicích.

První den ve výdejně karet proběhl docela hladce a dá se říci, že jej prakticky neprovázely zmatky. Byť nutno poznamenat, že 20 minut po otevření spadl počítačový systém vyvolávání, ale oba organizátoři, kteří příchozí organizovali a pomáhali jim v orientaci, výpadek zvládli v klidu a efektivně.

Výdejna povolení ve Vršovické, sál třeba pro zastupitelstva na Barče

Výdejna je na jednom místě, v budově úřadu ve Vršovické 68 v Edenu. Zde byl vyhrazen celý sál (největší a jediný) s 8 kabinkami. V jednacím sále se konají různá shromáždění a také zde dosud zasedali zastupitelé. Radnice oznámila, že pro schůze zastupitelstva, které se v dané městské části konají jednou měsíčně, využije KD Barikádníků, kde se ovšem bude muset vždy sestavit a zapojit složitá hlasovací technika.

Kontaktní e-mail na výdejnu: zony@praha10.cz

Telefon na výdejnu: 267 093 800

Pondělí8:00 – 17:30
Úterý8:00 – 14:30
Středa8:00 – 17:30
Čtvrtek8:00 – 14:30
Pátek8:00 – 13:30

.

Kam to povede dál a kdo to odnese?

Část městské části – tzv. „před tratí“ – bude mít zóny placeného stání letos, „za tratí“ napřesrok. Desítka (MČ P10 – dalších částí obvodu 10, jako P15 Hostivař a Měcholupy, Štěrboholy, Uhříněves atd. – se to nijak netýká) spustila 15. července výdej parkovacích oprávnění pro rezidenty Vršovic a Vinohrad, přičemž zájemci je mohou získat na úřadě. Zde bude v prvním patře fungovat výdejna. Vršovice a Vinohrady, stejně jako Strašnice, Malešice a poté ty „za tratí“, byly posledními čtvrtěmi, které ZPS nezavedly.

Nepřehlédněte:  Smetanovo nábřeží: Protiteroristický zátaras zmizel, ale zvůle zatím vítězí
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close