Praha

Prošlé a zkažené maso a sýry v pražské prodejně. Pokuta až 50 milionů!

Zahrávají si nejenom se zákonem, ale hlavně se zdravím a životem stovek lidí. Státní veterinární správa totiž zjistila velmi závažná porušení předpisů řeznictví v Praze-Strašnicích. Inspektoři tam našli masné výrobky a sýry s prošlým datem spotřeby. Teď prodejci hrozí až 50milionová pokuta.

Nejenom prošlé a zkažené maso a sýry, ale ještě bez jasného původu. „Jednalo se o více jak 20 kilo masných výrobků a sýrů s prošlým datem spotřeby a téměř 220 kilo mražených nebalených vepřových a hovězích kostí a vepřového ořezu neznámého původu bez potřebného označení a bez uvedení data spotřeby,“ uvedla Státní veterinární správa.

Prošlé výrobky nejasného původu

Inspektoři hned zboží znehodnotili barvou a prodejci nařídili jejich neškodnou likvidace v asanačním podniku, tedy v kafilerii.

„Byly tam i další nedostatky. Šlo především o nečistoty na stěnách, na nichž se také vyskytovala plíseň a opadaná omítka. Provozovateli bylo nařízeno neprodlené odstranění popsaných nedostatků, což bude ověřeno následnou kontrolou,“ uvedli zástupci veterinární správy.

Provozovna byla dočasně uzavřena a provozovatel musí zjednat nápravu. Pokud ne, můžou mu k pokutě ještě zakázat úřady činnost.

Maso a další zboží musí prodejce nechat zlikvidovat, navíc mu hrozí tučná pokuta.
Foto: SVS
Nepřehlédněte:  Dnes - vstup do Národního muzea zdarma, není to naposledy
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close