Praha

Propadlé občanky a řidičáky platí

Ministerstvo vnitra na svém webu oznámilo, že lidé s propadlým řidičským a občanským průkazem mohou tyto doklady po dobu nouzového stavu dál používat. Nehrozí jim sankce.

Výjimka platí pro doklady totožnosti propadlé po 1. březnu a řidičské průkazy, kterým skončila platnost v době nouzového stavu. „Příslušné správní orgány upustí od projednání přestupků, jejichž skutkovou podstatou je porušení povinností, a došlo k nim v době po 1. březnu 2020,“ píše se v oznámení.

Využijte platné doklady

Občané, u nichž v občanském průkazu nebo v cestovním pase skončila doba platnosti těchto dokladů po dni 1. března 2020, mohou na území ČR prokazovat svoji totožnost i nadále těmito neplatnými doklady.  Je-li občan držitelem alespoň jednoho platného dokladu (občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz) upřednostňuje se prokazování totožnosti některým z těchto stále platných dokladů.

Žádost až po nouzi

Lidé v tuto chvíli nemusejí žádat o nový občanský průkaz v zákonné lhůtě do 15 pracovních dnů ani kvůli změně bydliště, svatbě, rozvodu nebo ovdovění. Žádat nemusejí ani lidé, kteří dovršili 15. rok věku a občanský průkaz zatím nemají.Neplatný řidičský průkaz si lidé mohou zatím ponechat a prokazovat se jím. Za běžných okolností by ho přitom museli odevzdat na obecním úřadu.

Nepřehlédněte:  Hřib se zlobí na Babiše: Praha naši pomoc vyčerpala za 10 minut! Pospěšte s tou vládní!
Tagy
Pokračovat ve čtení
Back to top button
Close
Close