Praha

Propad cestovního ruchu je až děsivý

Podle Českého statistického úřadu v prvním čtvrtletí 2020 se celkový počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních meziročně snížil o 22,2 % a počet přenocování poklesl o 16,7 %. V lednu a únoru vykazovalo ubytování ještě kladné přírůstky. V měsíci březnu, kdy zavládl covid-19, se propadl počet ubytovaných o dvě třetiny.  

Regionálně se počty příjezdů snížily ve všech krajích. Nejvíce hostů v relativním vyjádření ubylo v Jihočeském kraji (29,3 %), na jižní Moravě (27,9 %) a v Praze (27,4 %). Březnové výsledky jsou ale děsivé: celkový počet ubytovaných ve všech sledovaných zařízeních meziročně snížil o 66,8 % a počet přenocování poklesl o 56,6 %. Ubytovací zařízení nahlásila, že počet nerezidentů dosáhl 26,0 % loňské hodnoty a počet rezidentů 41,1 %. (red)

U všech zdrojových zahraničních trhů byl zaznamenán pokles počtů příjezdů. Slibné první dva měsíce zhatil březen.  Nejpočetnějších Němců se v 1. čtvrtletí letošního roku ubytovalo 335 tisíc, o 17,4 % méně než loni. Rusů bylo o 11 % a Poláků o 15 % méně. Návštěvnost ze Slovenska poklesla o čtvrtinu. Příjezdy Italů se snížily o 40 % a návštěvy z Číny či Jižní Koreje se propadly o více než polovinu.

Nepřehlédněte:  Rašínovo nábřeží uzavřeno. Proč a do kdy?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close