Praha

Pro OSVČ více peněz, ale opatrně…

Živnostníci a podnikatelé, které zasáhla opatření přijatá kvůli koronaviru, budou dostávat jednorázový příspěvek i po 30. dubnu. Měl by činit 500 korun za den tak jako dosud.

Informovala o tom ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). V pondělí předloží vládě návrh zákona, který umožní příspěvek vyplácet až do uvolnění všech opatření omezujících podnikatele. Vláda s nimi počítá do 8. června.

Jak Schillerová uvedla v případě prodloužení termínu pro příspěvek se podmínky měnit nebudou, ale podnikatelé budou muset předložit nové čestné prohlášení.

500 korun za den

Od minulého týdne mohou osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem žádat za období od 12. března do 30. dubna o příspěvek 25.000 korun, tedy 500 korun denně. O příspěvek je již nyní možné požádat do 29. června. Tato možnost se vztahuje i na studenty do 26 let i starobní důchodce. Jde jen o poctivost. Jak pro web zulice.cz uvedla Eva Vavřínova z firmy Účetní servis, mnoho klientů chce příspěvek i přesto, že pandemie jejich podnikání nijak nenarušila, dokonce v některých případech i zlepšila. „Radím jim opatrný přístup, s „berňákem“ není legrace,“ uvedla.

Kam se obrátit?

Ministerstvo financí odhaduje, že o příspěvek by mohlo požádat až 700.000 OSVČ. Podrobné informac najdete na webu ministerstva financí. https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2020/mf-spousti-primou-podporu-pro-zasazene-o-38055

Nepřehlédněte:  Nesahat, nehladit nemazlit. A kdy volat záchranou stanici?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close