Praha
Nejnovější

Přívoz Vyšehrad s lodí Šemík mezi Rašínovým a Hořejším nábřeží již brázdí Vltavu

Pražské náplavky získaly novou trasu přívozu. Lidé tak budou moci cestovat mezi náplavkami po vodě rychleji. Loď Šemík převozníka Zdeňka Bergmana má 15minutový interval a jízdné je za dvacku. Kompletní jízdní řád v článku.

Jedenáctimetrovou loď s názvem Šemík, kterou provozuje známý převozník pražský Zdeněk Bergman, jezdí mezi Novým Městem a Smíchovem již od 10. července. „Jméno lodi upozorňuje na historické souvislosti známé ze Starých pověstí českých, ve kterých se praví, že Horymírovi, vladykovi z Neumětel, zachránil kůň Šemík život, když s ním přeskočil hradby Vyšehradu. Horymír se tak dostal přes řeku Vltavu až k Neumětelům, kde hrdinný kůň Šemík skonal, na následky zranění po skoku z Vyšehradské skály,“ doplňuje Bergman.

Přívoz vznikl i díky aktivitě magistrátu – jmenovitě radního pro majetek Jana Chabra a kurátora náplavek Petra Hozmana. „Chceme z náplavek udělat centrum života obyvatel Prahy. Náplavky budou v těchto místech přes léto programově nabité a věřím, že si to lidé, kteří tráví léto v Praze, užijí,“ říká pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

MAPA PŘÍVOZU VYŠEHRAD

Smíchovské Hořejší nábřeží ožilo kobkami

Propojení břehů Rašínova a Hořejšího nábřeží bylo jedním z cílů, se kterým do pozice kurátora náplavek letos nastupoval Petr Hozman. „Jsem opravdu velice rád, že se nám to s vedením Trade Centre Praha, radním Janem Chabrem a Převozníkem Pražským Zdeňkem Bergmanem podařilo a návštěvníci náplavek se budou moci propojovat nejen procházkou po zrekonstruovaném železničním mostě ale také tímto přívozem,“ uvádí Petr Hozman.

A připojuje: „Hořejší nábřeží ožilo primárně otevřením kobek. Každá má svůj osobitý charakter a přívozem se cesta k prozkoumání této krásné náplavky ještě zjednoduší. Zároveň se na Hořejším nábřeží připravuje řada akcí, které budou mít nejrůznější zaměření. Mohu už teď prozradit, že se můžete těšit na výstavu v Kobce 17, kterou připravuji s kolegy a Františkem Ortmanem, food akce, řemeslné trhy nebo třeba Parkour festival.“

Nepřehlédněte:  Praha uzavřela posledních 11 otevřených školek

Jednotná cena lodního lístku:
20,- Kč / dospělý, dítě, senior, voják, student, tramp, kolo, zvíře

.

JÍZDNÍ ŘÁD

Šemík doplul na Smíchov
Jízdné je nižší, než základní jízdné v tramvaji či metru. Zdroj Pražské Benátky
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close