Praha

Při focení modelky šlo o život!

Včera odpoledne probíhalo na Vltavě ve Smíchovském přístavu focení modelky na paddleboardu. Kolem ní záměrně čeřil hladinu nafukovací člun se závěsným motorem.

Při jedné obrátce narazil člun přídí do ocelového pilíře plovoucího mola sloužícího k vyvazování zakotvených plavidel. Muž, který člun řídil, byl nárazem vymrštěn do řeky. Šňůrka od výtrhové pojistky se přetrhla, motor se nezastavil a člun stále pokračoval v plavbě.


Muž se snažil zachytit boku plavidla a motor zastavit. Kdyby se neudržel, hrozilo vážné nebezpečí poranění lodním šroubem. Když přiběhla hlídka Poříčního útvaru, člun se stále točil dokola ve vzdálenosti cca 4 metry od mola a najížděl na muže, který se již sotva držel.


Jeden ze strážníků vylezl na vyvázané plavidlo na mole, a jakmile se k němu člun natočil přídí, skočil na jeho palubu a pomocí výtrhové pojistky zastavil motor. Vyčerpanému muži pak pomohl zpět do člunu, který ostatní členové hlídky přitáhli k molu a bezpečně vyvázali. Záchranná akce skončila bez zranění.

Nepřehlédněte:  Záchranáři: Stoupl počet popálených dětí
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close