Praha

Pražská tržnice otevře zeleninový trh pod širým nebem

V úterý 21. dubna, po více než měsíci od uzavření, se otevře zeleninový a farmářský trh v Pražské tržnici. Prodejci se přesunou na korzo před Halu 22. Zeleninový trh bude otevřen od pondělí do soboty od 8:00 do 17:00 hodin.   

Tradiční trh v hale 22 v Pražské tržnici byl uzavřen 12. března, většina prodejců a pěstitelů zeleniny tak přišla o možnost prodávat svou úrodu právě na začátku sezony.  Hala zůstává v souladu s vládními nařízeními i nadále uzavřená. Prodejci se dočasně přesunou na nedávno uvolněná a opravená prostorná korza v Pražské tržnici.

Velikonoce museli oželet

„Je velká škoda, že jsme my prodejci a pěstitelé přišli o odbyt zboží přes Velikonoce. Zavření pro nás bylo hrozné, ztratili jsme dennodenní kontakt se zákazníky a máme obavy, jestli se ti stálí vrátí zpátky. Byli jsme také navázaní na spoustu restaurací, které od nás odebíraly zboží a jsou doteď zavřené. Jsme tedy moc rádi, že se trh v této formě otevře, přizpůsobíme se samozřejmě všem nařízením,“ komentuje současnou situaci Jiří Buchal, zemědělec a prodejce v Hale 22.

Stánek Jiřího Buchala patřil v Hale 22 Foto Ivan Kuptík

Prodej na venkovním trhu bude probíhat za přísných hygienických a bezpečnostních podmínek – na místě nebude k prodeji žádné občerstvení k okamžité konzumaci, farmáři a zákazníci musí dodržovat rozestupy, nošení ochranných pomůcek a používání dezinfekce.  

Podmínky prodeje

„Těší mě, že vláda vyslyšela volání po zprovoznění tržišť a že tak prodejci z oblíbené Haly 22 konečně mohou začít prodávat své zboží,” říká náměstek primátora Pavel Vyhnánek, který má Pražskou tržnici ve své gesci. „Prodejci budou dodržovat dohodnutá pravidla bezpečného trhu definovaná Asociací farmářských tržišť ČR. Poté, co zákazník objedná u stolu určeného k placení a převzetí zakázky, vydá prodejce požadované zboží. Veškerý sortiment budou mít prodejci uskladněný ve stanech či přímo v automobilech s dostatečnými rozestupy nejméně 2 metry. Přímo na výdejním pultu bude vystaven jen ukázkový, neprodejný sortiment, aby prodejci předešli nadbytečnému dotýkání se zboží. Prodejci musí nosit ochranné rukavice a na místě bude k dispozici

Nepřehlédněte:  Nejlevnější galerie plná špičkového umění? Ano, v metru.
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close