Praha

Pražská MHD se vrací do starých kolejí. Těšíte se?

V návaznosti na postupná uvolňování jednotlivých opatření v souvislosti s pandemií Covid-19 jezdí od pondělí 11. 5. autobusy na městských linkách v Praze opět podle tzv. poloprázdninových jízdních řádů, které cestující znají z letošního ledna a února, nebo ze začátku pandemie Covid-19.

Zastávky na znamení na autobusových i tramvajových linkách se od stejného data vrací do původního režimu. V pondělí 11. 5. 2020 se v omezeném rozsahu rozjela také oblíbená lanová dráha na Petřín.

Po skončení nouzového stavu, tj. od pondělí 18. 5., budou v kratších intervalech podle poloprázdninových jízdních řádů jezdit v Praze i tramvaje a v plném rozsahu bude obnoven provoz také vlaků a příměstských autobusů PID v Praze i Středočeském kraji (autobusy částečně již od 13. 5. 2020).

Posílení městských autobusů a tramvají

Provoz autobusů na městských linkách v Praze ve srovnání s aktuálním prázdninovým provozem posiluje od 11. 5. 2020 cca o 6 %, u tramvají se zkrátí od 18. 5. 2020 současný interval 10/12/10 na 8/10/10 minut (ráno/dopoledne/odpoledne), u páteřních linek č. 9, 17 a 22 pak na 4/5/5 minut (ráno/dopoledne/odpoledne).

Zastávky na znamení – návrat do původního režimu

Od pondělí 11. 5. 2020 se zastávky na znamení na městských autobusových i tramvajových linkách vrací do původního režimu. Autobusy a tramvaje na nich budou zastavovat při přítomnosti cestujících na zastávce, pro výstup je potřebné zmáčknout tlačítko STOP (u autobusů), resp. tlačítko pro otevření dveří (u tramvají). Při zastavení budou řidiči i nadále otevírat všechny dveře (kromě předních) kvůli rychlejší výměně vzduchu i cestujících ve vozidle.

Ostatní stávající opatření zavedená v souvislosti s pandemií Covid-19 zůstávají prozatím v platnosti, tj. např. nastupování prostředními a dalšími dveřmi u všech autobusů na městských linkách a tramvají mimo 14T a 15T, zkrácení provozu vybraných linek do 22:30, či noční jízdní řády dle grafikonů pro pracovní den po celý týden. Školní spoje, linka AE i nostalgická linka č. 23 zůstávají nadále mimo provoz.

Nepřehlédněte:  Praha chystá parkovací revoluci, zdraží pro SUV, návštěvníky i rezidenty

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close