Praha

Právník z Texasu odkázal pět set dolarů parku Stromovka

Praha 7 obdržela nečekané dědictví. Renomovaný americký právník Stroud Carter Kelley, který žil od konce devadesátých let v Čechově ulici kousek od Stromovky, městské části odkázal 500 dolarů (cca 11 500 Kč). Využity mají být na úpravy ve Stromovce, která panu Kelleymu velmi přirostla k srdci.

Sedmička finančními prostředky přispěje na rekonstrukci cesty vedoucí od vchodu do Stromovky u Čechovy ulice.

Stroud Carter Kelley byl úspěšný americký právník v oblasti energetiky, v Texasu se angažoval také v lokální i státní politice. Během své praxe procestoval mnoho zemí po celém světě. Nakonec se usadil v Praze 7 na rohu ulic Čechova a Nad Královskou oborou kousek od Stromovky. Na sklonku života mu výhled do zeleně i krátká posezení na lavičce pod stromy poskytovaly jediné spojení s přírodou. Ve své poslední vůli pan Kelley Praze 7 odkázal 500 dolarů, které mají sloužit na další zvelebování jeho milované Stromovky.


„Stromovka prochází již několik let postupnou revitalizací. Ve spolupráci s hlavním městem a správcem parku věnujeme dědictví po panu Kelleym na úpravu míst, kam tak rád chodíval. U vchodu do Stromovky z Čechovy ulice bychom rádi jednu z laviček věnovali památce na pana Kelleyho,“ řekl radní Prahy 7 Jiří Knit (Praha Sobě), který převzal šek na 500 dolarů z rukou rodinné přítelkyně Kelleyho Stanislavy Hradilové.

Právník Kelley bude mít ve Stromovce lavičku. Foto: MČ Praha 7


„Seznámili jsme se při pronájmu chaty a naše rodiny se spřátelili,“ zavzpomínala na právníka Kelleyho paní Hradilová a dodala: „Do Prahy se přistěhoval v roce 1997, poté co pracovně strávil mnoho let v různých zemích v Evropě, Asii i Africe. Původně se chtěl usadit v Berlíně, ale Letnou si zamiloval a zůstal tady. I když už byl těžce nemocný, snažil se vycházet ven, přestože v domě nebyl výtah. Když jsem se ho ptala, jak se má, často odpovídal: Podařilo se mi vyjít na procházku a posedět na lavičce ve Stromovce, takže jsem měl krásný den.“

Nepřehlédněte:  Propad prodeje aut v ČR!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close