Praha
Nejnovější

Praha se zase dočká povinných roušek. Víme kdy!

Až se ochladí, tak to prý přijde! Řeč je o povinných rouškách, minimálně ve všech druzích MHD, tedy tramvajích a autobusech po celé Praze. Uvedla to ředitelka pražské KHS Zdeňka Jágrová. Jaký to má ale smysl?

Nyní roušky, kromě metra, povinné v Praze nejsou. Ale za pár týdnů už budou. Do té doby se však může tedy mnoho tisíc lidí nakazit, jak se obávají hygienici.

„Česká se jen na to, až se ochladí. Počty komunitního šíření nákazy se stále pohybují kolem úrovně 20 procent veškerých odhalených případů,“ uvedla hygienička Jágrová.

Roušky se možná vrátí i jinam

Roušky se ale v tom případě nejspíš vrátí na úřady, do nemocnic, poliklinik, lékáren a není vyloučeno, že i do obchodů. A to v případě, že by se situace s covidem-19 v hlavním městě nějak zásadně změnila k horšímu.

Praha má být na pomyslném koronavirovém semaforu zařazena do žluté barvy. To se ale nelíbí primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti).

„Není tam číslo, o které by se dalo objektivně opřít, to je zásadní problém tohoto skórovacího systému. Zařazení Prahy do žlutého pásma je neodůvodněné. Praha má nižší počet nakažených na 100 tisíc obyvatel než řada okresů, nemá vyšší podíl komunitního šíření ani více hospitalizovaných,“ uvedl Hřib.

Nepřehlédněte:  Na "trojce" ožilo 10 škol a 18 školek
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close