Praha

Praha hledá vánoční strom

Největší Vánoční trhy v České republice 2020 začnou za pět měsíců – Praha proto začíná hledat vánoční strom pro Staroměstské náměstí. Organizátor trhů, společnost Taiko vyhlašuje už podesáté soutěž Hledá se strom.

 Od dnešního dne mohou zájemci zasílat svoje tipy na jehličnany, které jsou vhodné pro největší trhy v centru metropole. Fotografie a popis stromů může veřejnost zasílat do 15. září 2020. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu. Ideální je smrk ztepilý.

Vánoce snad budou

„O velikonoční atmosféru trhů Pražané i návštěvníci města přišli, věříme, že o tu vánoční nepřijdou. Na přípravě trhů začínáme pracovat, budeme proto velmi rádi, když nám lidé začnou posílat svoje tipy,“ říká Petr Hozák, provozní ředitel společnosti Taiko. Ten, kdo vítězný strom nabídne nebo dá na něj tip, získá podle pravidel soutěže deset tisíc korun. Šestapadesátiletý vánoční strom 2019 pocházel z města Semily v Libereckém kraji. Vyrostl na soukromém pozemku na dosah Českého ráje, Krkonoš a Jizerských hor do výšky dvaadvacet metrů. Během vánočních trhů ho ozdobili světelní andělé.

Kritéria pro výběr stromu

Tip na vhodný strom může poskytnout každý a nemusí být ani majitelem stromu. Stačí vědět, o zajímavém smrku a upozornit na něj. Všechny stromy, které během předchozích osmi let zdobily Staroměstské náměstí, bylo nutné z důvodu bezpečnosti nebo plánované stavební činnosti pokácet. Strom musí mít rovnoměrné zavětvení, pravidelný kmen a měl by být zhruba 23 až 25 metrů vysoký. Následně bude upravený na bezpečnou výšku 22 metrů. Strom nejprve projde dendrologickým průzkumem odborníků, kteří určí, zda je pro umístění na Staroměstském náměstí vhodný. Společnost Taiko spolupracuje s dendrology z Mendelovy univerzity v Brně

Více informací o trzích a podmínkách soutěže najdete zde

Nepřehlédněte:  Těžba na Dole Darkov zastavena. Nakažených je již 212
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close