Praha

Praha má nový unikátní rodinný zábavní park

Dostat rodiny s dětmi ze supermarketů do přírody, aby si něco užily, pobavily se a strávily chvíle na čerstvém vzduchu, i to je cílem autora nového zábavního rodinného parku v pražských Horních Měcholupech. Své brány za účasti známých osobností otevírá tuto neděli 7. června.

Nyní se otevírá první, asi dvouhektarová část celkem sedmihektarového areálu, další bude zprovozněna o prázdninách.  Se zpřístupněním zbytku areálu se počítá v příštím roce a dalších letech.

Zahájení s osobnostmi

„V rámci nedělního zahájení tu můžete potkat například moderátora Petra Vojnara, moderátorku Štěpánku Duchkovou s dětmi nebo herecký pár Evu Hruškovou a Jana Přeučila s jejich rodinou…,“ říká manažer Krtkova světa Jan Molavec.

Uvnitř areálu jsou i raritní prvky, jako třeba mechové autíčko s živými pávy.
Foto: Jaroslav Hauer

Návštěvníci v areálu najdou prolézačky, skluzavky, houpačky, brouzdaliště, jezírka, naučnou stezku nebo největší krmelec v Evropě. Děti zde mohou nakrmit ryby, navštívit přírodní divadlo a nechybí ani živá zvířata. Je zde prostor pro pikniky a rodinná grilování…

Koncepcí i nápadem je zcela unikátní areál, jehož autorem je Josef Roušal, který zde původně provozoval jen zahradnictví.  Vedle něj se rozhodl vybudovat park pro malé i velké. Není jen majitelem areálu, ale sám vytvořil návrh celého parku a návštěvníci jej mohou potkat také se zaměstnanci v běžném provozu.

Šťastné sedmičky

Areál připravuje pro děti a jejich rodiče velké množství tematických a divadelních představení v přírodním amfiteátru, který je koncipován pro cca 600 diváků, s plánovaným rozšířením lavic až na 777 míst.

Park vzniká na několik etap a budeme jej postupně rozšiřovat. V plánu je třeba minizoo, pohádkové městečko, motokárová dráha, stezka v korunách stromů i další prvky,“ podotkl Josef Roušal, který vše se svým týmem tvoří hlavně srdcem a tvrdí, že jeho šťastným číslem je sedmička.

Proto není divu, že tuto číslovku v rámci parku najdou návštěvníci téměř všude. Podařilo se sehnat třeba pěkné telefonní číslo, dobré registrační značky na auta nebo číslo popisné máme, a to vše obsahující sedmičky.

Nepřehlédněte:  Právník z Texasu odkázal pět set dolarů parku Stromovka
Nechybí ani krásná, velká jídelna, kde malí i velcí najdou pestrou nabídku.
Foto: Jaroslav Hauer

K posilnění návštěvníků zde funguje velká jídelna, která je (kromě koronavirové doby) plánována jako samoobslužná, kde jídla a pití, ale i různých dobrot je dostatek. Lze ji využívat i pokud nejdou lidé do parku, má totiž také samostatný vchod.

V areálu parku bude také několik stánků. V jednom z nich si například mohou rodiny nechat udělat z fotek, které tu pořídí, hrníček či polštářek z Krtkova světa na památku…

Pikniky, grilování i příměstský tábor

„Také rodiny či party přátel tu mohou trávit čas. Je to snad jediné místo, kde si mohou udělat vlastní piknik v trávě, nebo uspořádat grilovačku na jednom z mnoha grilů. Odpadá jim tedy starost o nádobí, úklid a brzo i třeba o maso či klobásky. Také to zde bude do budoucna k dispozici,“ dodal manažer Jan Molavec.

Od 19 hodin se vždy park jako takový uzavře a v přírodním amfiteátru se budou konat divadelní představení nebo koncerty. Během léta zde bude i noční provoz, jelikož park včetně cest, stromů, terasy a mola budou osvětleny, takže rodiče mohou využít letního posezení za zvuků žab z jezírek.

V budoucnu je v plánu Krtkův svět rozšířit také o další, větší amfiteátr, kde bude velká stag s prostorem pro různé festivaly a akce velkého rozsahu… A už letos v létě zde budou fungovat také příměstské tábory pro děti…

Krtkův svět otevírá 7. června v 10:07:07. Foto: Jaroslav Hauer
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close