Praha

Praha 6 hradí zajímavé projekty, využití dešťovky či pozorování včelstev

Systém je jasný: Občané z Prahy 6 nebo spolky, společenství vlastníků a další právnické osoby mohou žádat až o deset tisíc korun na drobné projekty zlepšující životní prostředí. Formou peněžního daru jim radnice pomůže uskutečnit akci nebo projekt, na jejichž realizaci jim chybějí peníze.

První příjemce grantů již v květnu schválila rada městské části. Jedná se o pět projektů, které budou mít pro životní prostředí nezanedbatelný přínos.

Dešťovka

Břevnovský spolek Nesedím sousedím připravil návrh na využití deštové vody, která bude sloužit návštěvníkům centra na zalévání komunitních bylinkových a květinových záhonků, a nebude tak nutné používat pitnou vodu.

Podporu získal i projekt Spolku pro vnitroblok Bělohorská 135-143 na zakoupení a instalaci laviček pro starší sousedy, aby mohli zrevitalizovanou zahradu využívat k odpočinku. Lavičky budou z recyklovaného plastu, mají dlouhou životnost a minimální náklady na údržbu.

Grant získala i Dílna Eliáš, která pracuje s lidmi s mentálním nebo fyzickým kombinovaným postižením. Dar využije na nádoby na třídění a likvidaci odpadu.

Betonové květináč a pozorování včelstev

Další podpořený projekt se zaměřil na opětovné využití betonových květináčů podél ulice Heleny Malířové a péči o travnatý pás v ulici U Ladronky.

Spolek Srdcevčele díky podpoře Prahy 6 v září zorganizuje včelí expozici pro veřejnost, včetně umístění živých včelstev do pozorovacího úlu.

Neúpěšně se o grant ucházelo společenství vlastníků, které si chtělo ve vnitrobloku obnovit sušáky na věšení prádla.

Dotační program na podporu drobných projektů v oblasti životního prostředí běží od začátku letošního roku až do října a zájemci se do něj mohou hlásit průběžně. Podrobnosti a formulář žádosti o finanční příspěvek na malý projekt naleznou na webových stránkách radnice.

Nepřehlédněte:  Obnovený Mariánský sloup má být výzvou ke smíření
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close