Praha

Praha 2 pokračuje s výsadbou stromořadí i letos

Navzdory současnému nouzovému stavu a krizovým opatřením vlády pokračuje Praha 2 a TSK v těchto dnech s dosadbou uličních stromořadí.

Jedná se v pořadí již o IV. etapu výsadby a rozhodně ne poslední. S uvolněním finančních prostředků ze svého rozpočtu počítá radnice městské části i letos.

TSK: 54 stromů ve 23 ulicích Prahy 2

„Přestože stromy v ulicích by měly být v péči Magistrátu hlavního města, bereme jako Praha 2 iniciativu do svých rukou a budeme v tom pokračovat. Každoročně z rozpočtu městské části uvolňujeme potřebnou částku na obnovu zeleně a já jsem i s ohledem na neutěšenou situaci uličního stromořadí jednoznačně přesvědčen o účelnosti vynaložených prostředků,“ říká místostarosta Václav Vondrášek (ODS), který má oblast životního prostředí ve své gesci.

TSK na základě poskytnuté finanční částky momentálně zajišťuje výsadbu celkem 54 stromů ve 23 vybraných jí spravovaných ulicích. Největší počet nových dřevin přitom bude vysázen v ulicích Bělehradská, Třebízského, Lublaňská, Belgická a Španělská, kdy jednotlivé stromy budou zapadat do již stávající řady stromů.

Sázet se bude na podzim

Praha 2 i nadále počítá s další etapou dosadby stromů v uličních stromořadích, kdy v rozpočtu na rok 2020 vyčlenila částku 1. 300.000 Kč. Odbor životního prostředí Prahy 2 ve spolupráci s pracovníky TSK již vytipoval 21 uličních stromořadí, kde by v budoucnu mělo být vysazeno celkem dalších 32 stromů. Záměr rady ještě musí schválit na svém příštím jednání zastupitelstvo.

Plánuje se vysazovat již letos na podzim, ale nelze vyloučit, že momentální krizová situace může způsobit posunutí výsadby až na příští jaro.

Nepřehlédněte:  Co se všechno uvolní a od kdy se to smí?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close