Praha
Nejnovější

Hřib už má sbaleno. Chystá se na dalekou cestu!

Nejenom šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a početná delegace, ale také pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se chystá na dalekou cestu. Poletí totiž na Tchaj-wan. Cesty se má zúčastnit 90 zástupců České republiky. Pražský primátor bude mít v Asii prý vlastní program.

Mezi delegáty daleké cesty v čele s šéfem Senátu Vystričilem, bude osm senátorů, podnikatelé i vdova po zesnulém předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS).

Delegace nevyužije vládní letoun, ale klasický komerční let. Pokud by totiž téměř sto cestujících z České republiky využilo vládní letadlo, kvůli mezipřistání by je následně čekala povinná karanténa.

Na Tchaj-wan podruhé

„Vládní letka nedělala žádné problémy. My jsme skutečně neměli jiné řešení než využít komerční let,“ ujistil Miloš Vystrčil.

Návštěva Tchaj-wanu se uskuteční na přelomu srpna a září. A jak primátor Hřub ukázal vtipně na sociální síti, už má sbaleno.

„Vážím si mezistranické spolupráce, když jde o společnou věc. Prohlubování spojenectví s našimi zahraničními partnery je pěkným příkladem takové spolupráce. Je mi ctí, že mě pan předseda Senátu Miloš Vystrčil přizval na svou zahraniční cestu na Tchaj-wan,“ řekl primátor Prahy, který tam byl už loni.

„Co se týče mého programu, bude trochu odlišný od zbytku delegace. Setkám se totiž i se zástupci partnerského města Tchaj-pej,“ upřesnil Hřib s tím, že věří, že tato zahraniční cesta bude pro všechny přínosem.

Už vloni vyjednával o přímé lince Praha – Tchaj-pej. Prý se ale na cestu velmi těší.

Se svou ženou Aničkou trávili dovolenou po Čechách. Foto: Facebook
Nepřehlédněte:  Stavu nouze do 17. května, zatím…
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close