Praha

Pozor! Od pondělí čeká na cestující z Rumunska zásadní omezení!

Na cestující, kteří se vracejí z Rumunska, čeká od pondělí zásadní omezení. Podle nařízení ministerstva zdravotnictví se budou muset hlásit příslušné krajské hygienické stanici, absolvovat test na covid-19, nebo podstoupit karanténu.

Test na covid-19 budou muset nově doložit i zaměstnanci ze Španělska. Naopak za zemi rizikově nízkou označili odborníci Tunisko. Pro cestující tak už od pondělí neplatí žádné speciální povinnosti.

„Ze seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy v pondělí vypadne Rumunsko, Tunisko se na něj naopak zařadí,“ uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Zaměstnavatelé musí vyžadovat negativní test na covid-19 od zaměstnanců z Bulharska, Portugalska, Lucemburska, Švédska, Rumunska.

„Výsledek testu musí být z území ČR a nesmí být starší čtyř dnů. Toto pravidlo platí rovněž pro země neuvedené na seznamu s nízkým rizikem výskytu onemocnění covid-19, což je většina zemí mimo Evropskou unii,“ uvedl resort zdravotnictví.

„Ministerstvo zdravotnictví také s účinností od pondělí 3. srpna umožňuje cizincům, je-li vstup v zájmu České republiky a potvrdí-li to dopisem příslušný ministr, nejen krátkodobé, ale i delší pobyty, což se týká zejména zahraničních sportovců,“ uvedlo tiskové oddělení.

Nepřehlédněte:  Léto na pražských náplavkách - 1. - pravobřežní Rašínovo nábřeží. Zajděte se najíst do kobky
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close