Praha

Pozor – metro C opravdu o Velikonocích nejede

Dopravní podnik Praha (DPP) po důkladném zvážení nakonec zrealizuje plánovanou velikonoční výluku na lince metra C. Na začátku nouzových opatření sice odstávku zrušil, ale ukazuje se, že to není nutné.

„I když  mimořádná opatření v souvislosti s pandemií nemoci covid-19 stále trvají, je  přepravní poptávka v pražské MHD je aktuálně o cca 85 % nižší proti běžnému stavu,“ proto jsme se rozhodli  výluku, ktré poslouží k výměně pražců uskutečnit,“ sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková.

Kvůli výměně dřevěných pražců za betonové tak bude od čtvrtka 9. 4. 2020 (přibližně od 20:00 hod.) do úterý 14. 4. 2020 (přibližně do 14:00 hod.) obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání – Kačerov.

V denním provozu DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XC v trase Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Kačerov. Po dobu výluky budou cestujícím u uzavřených stanic metra a v jejich bezprostředním okolí, tj. na přestupných bodech, pomáhat a radit aktuální dopravní spojení pracovníci přepravní kontroly DPP v reflexních vestách, což přispěje k plnohodnotnému informačnímu servisu.

Nepřehlédněte:  Kde se do školek dostanou všechny spádové tříleté a starší děti? Šestka připravuje tři nové
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close