Praha

Potřebujete kvalitní respirátor? Čtěte za kolik, abyste se nenapálili!

Ministerstvo financí na základě požadavku Ministerstva zdravotnictví zavádí cenovou regulaci respirátorů třídy FFP3. Tato regulace bude platit i po skončení nouzového stavu. Cenové předpisy se vztahují výhradně na respirátory s nejvyšší mírou účinnosti, a to za účelem zabezpečení chodu zdravotnických zařízení a záchranných služeb.

Ceny respirátorů FFP3 budou i nadále zastropovány

„Ceny respirátorů třídy FFP3 jsou regulovány formou maximální ceny pro konečné spotřebitele. V případě respirátorů vyrobených v EU je maximální cena stanovena na 175 Kč bez DPH. Respirátory vyrobené mimo EU mají limit nastaven na 350 Kč bez DPH,“ uvedl ředitel odboru vnějších vztahů Ministerstva financí Michal Žurovec.

Všichni víme, že že roušky před nákazou virů (tedy i OVID-19) s garancí neuchrání.

Ministerstvo zdravotnictví počítá s tím, že operativní nákupy respirátorů FFP3 ukončí k 30. 4. 2020. Cílovými uživateli těchto ochranných masek jsou zejména státní (fakultní) a nestátní (krajské a městské) nemocnice. Vzhledem k přetrvávajícímu nedostatku tohoto zboží považuje Ministerstvo zdravotnictví cenovou regulaci za vhodnou i po ukončení stavu nouze.

Cenový výměr č. 04/2020 reguluje nejen samotný prodej, ale i nabídku předmětných respirátorů. Na dodržování cenových pravidel dohlíží Specializovaný finanční úřad, který v případě porušení těchto předpisů může udělit pokutu až do výše 10 mil. Kč.

Garantovaně ochrání jen respirátory nejvyšší třídy FFP3, nikoli nižší třídy FF1 nebo FFP2.

Ing. Michal Žurovec
Ing. Michal Žurovec Ředitel odboru Vnější vztahy a komunikace
Nepřehlédněte:  Pražská MHD se vrací do starých kolejí. Těšíte se?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close