Praha
Nejnovější

Pospíšil z TOP 09 se zastal Marvanové: odsoudili jsme aroganci a nevhodné chování primátora Hřiba

Je to jako předlouhý argentinský seriál. Tématem je arogance některých pražských politiků k jiným. V mnohých příbězích hrají hlavní roli Piráti (ale samozřejmě nejen oni!), kteří jsou známi veřejným a tvrdým řešením vlastních sporů.

Loni rezonoval spor primátor Hřib (Piráti) vs. radní Marvanová (STAN), byť jsou v jedné koalici. Jednal o tom i krajský výbor pražské TOP 09 a označil Hřibovo chování za nevhodné a arogantní.

Udženija vs. Hřib vybublali po únavném celodenním jednání

Minulý týden vybublal (psali jsme o tom zde v článku s názvem Udženija: Hřib je hovadu a vidlák ze Slavičína) další spor, kdy Hřib seřval opoziční šéfku klubu ODS Alexandru Udženija za to, že si potáhla z elektronické cigarety. Pak měl nevhodnou poznámku na původ části její rodiny, která je z Balkánu. Ta odvětila, že se chová „na facku“.

K jejich sporu se vyjádřil kdekdo, ale s Piráty spolupracující v pražské koalici TOP 09/STAN se držely dosud v pozadí. Včera šéf pražské TOPky Jiří Pospíšil ale uvedl:

zdroj FCB Jiřího Pospíšila

Jiří Pospíšil (TOP 09) ke sporu Hřib – Udženija a Hřib – Marvanová 

„Původně jsem se nechtěl ke sporu paní zastupitelky Alexandra Udženija a Zdeněk Hřib – primátor Prahy vyjadřovat, ale nedá mi to.

Celý svůj život totiž spolupracuji s ženami – osobnostmi jako je např. Meda Mládková či Hana Kordová Marvanová. A proto mě vždy velmi naštve, když se k ženám někdo chová nezdvořile a arogantně. Dovolte mi proto několik poznámek:

1️⃣ Média nesprávně popisují spor Udženije a Hřiba jako náhodný exces, který se stal někdy v noci na posledním zastupitelstvu. Já však musím připomenout, že pan primátor se dlouhodobě nepřijatelně choval a chová i k další své kolegyni – Dr. Haně Marvanové, naší radní za TOP09 a STAN. Spor s Udženijou tak není náhodný exces, který bychom mohli přejít pouze se zvednutým obočím.

2️⃣ Spor kolem Hany Marvanové se na konci minulého roku natolik vyostřil, že Krajský výbor TOP 09 – Praha se musel za radní postavit a svým usnesením z 11. 12. 2019 odsoudil nevhodné a arogantní chování pana primátora.

3️⃣ Naivně jsem doufal, že se pan primátor z této podzimní roztržky poučí a nic podobného se již do konce volebního období nebude opakovat. Mé doufaní vzalo za své na posledním zastupitelstvu.

4️⃣ Určitě budou tací, kteří celý příběh budou brát jako veselou taškařici či nad tím mávnou rukou. Rád bych však upozornil, a je to má zkušenost z Evropského parlamentu, že podobné chování by zde panu primátorovi vůči ženám kolegyním neprošlo.

5️⃣ Apeluji proto na Vás, pane primátore, když tak rád ve své politice prosazujete západní politické a kulturní hodnoty, zkuste je tedy promítnout i do svého chování vůči ženám.“

Nepřehlédněte:  Léto na pražských náplavkách - 1. - pravobřežní Rašínovo nábřeží. Zajděte se najíst do kobky
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close