Praha

Poslední sbohem Pilarové můžete dát dnes i vy

Příští neděli to budou už neuvěřitelné tři měsíce, kdy do hudebního nebe odešla ve věku 80 let stálice české popové scény Eva Pilarová. Až nyní má většina jejích přátel, kolegů a fanoušků šanci se s ní rozloučit. Právě dnes se uskuteční zádušní mše.

Ve Strahovské bazilice se v pravé poledne rozloučí s touto přední českou zpěvačkou její blízcí, ale šanci mají i fanoušci, kteří ji měli rádi a chtěli by jí dát poslední sbohem.

„Zvu tímto všechny, kteří se s Evičkou chtějí přijít rozloučit. Ona by určitě byla moc ráda,“ prozradil vdovec, manžel Jan Kolomazník, který stál po boku Pilarové před třicet let. U jejího lůžka byl obětavě až do jejích posledních chvil.

Maminka zesnulé zpěvačky, která za pár týdnů oslaví neuvěřitelné 105. narozeniny, ale nedorazí. Přenos bude sledovat v televizi. Její stav nedovoluje cestovat tak daleko a navíc by se prý mohla rozrušit.

Dyk, Absolonová, Plachetka

Během mše, kterou bude sloužit zpěvaččin přítel, Páter Marián Pospěch, vystoupí i blízcí kolegové Pilarové jako jsou Monika Absolonová, Vojta Dyk, Adam Plachetka nebo Dalibor Gondík. Někteří zazpívají, jiní přečtou žalmy.

Zúčastnit by se měli také třeba Jiřina Bohdalová, Hana Zagorová s manželem Štefanem Margitou, Leona Machálková a řada dalších.

Pohřeb se uskutečnil v březnu za účasti pouze 11 hostí, včetně Ivany Gottové, v kapli Domova sv. Karla Boromejského v Řepích. Právě v tomto objektu strávila umělkyně poslední týdny svého života. Protože do úmrtí Evy Pilarové zasáhla koronavirová situace, nebylo možno uspořádat veřejné poslední rozloučení.

Dnes tedy bude zádušní mše pro všechny, kteří chtějí přijít. Je zde však omezení, kdy se do kostela může vejít maximálně 300 lidí. Živě bude mši přenášet Česká televize a křesťanská televize Noe.

Nepřehlédněte:  Hřib se zlobí na Babiše: Praha naši pomoc vyčerpala za 10 minut! Pospěšte s tou vládní!

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close