Praha

Pomohou v boji proti „vajglům“ popelníky ve tvaru cigárka? Zkouší je na Žižkově

Zkoušeli to ve Vídni, kde to prý nějaký efekt mělo. Řeč je o nedopalcích odhozenými ve štěrku nebo v mulčovací kůře – s těmi si prý neporadí ani profesionální uklízeči.

Starosta Prahy 3 Jiří Ptáček po vzoru Vídně nechal nainstalovat popelník ve tvaru cigarety. Pokud se osvědčí, mohou následovat další. „Hodně lidí by třeba plechovku od piva na zem nehodilo, ale u nedopalků jim to přijde normální. Dělají to tak celý život. Jenže právě odhozené vajgly není možné z některých povrchů vůbec odstranit,“ komentoval nové opatření starosta Jiří Ptáček (TOP 09).

Komeňák má první cígo

Starosta projednal aktivitu s vídeňským magistrátem, který se snaží nedopalky z ulic vymýtit právě instalací podobných popelníků. Zprovozněn byl zatím jeden popelník, který nese přesnou podobu klasické cigarety a to na náměstí Komenského. „Věřím, že vzhled cigarety pomůže kuřáky přilákat. Pokud se testovací verze popelníku osvědčí, budeme s památkáři a Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy konzultovat umístění dalších,“ uzavřel starosta. 

Nepřehlédněte:  Hřib se zbláznil? Pražané volají: Hoďte na něj síť!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close