Praha

Policie rozháněla politiky a novináře, právem!

Hlídkové policejní vozy se dnes (15.4.) dopoledne sjely na dolním konci Václavského náměstí a policisté  důrazně žádali, aby se lidé tam shromáždění rozestoupili. Hlouček politiků a novinářů totiž  zahajoval  revitalizaci  Václavského náměstí, která je naplánována už  15 let. Postup policie byl v podstatě mírný, protože  v běžném případě by měli shromáždění  nahlásit správnímu orgánu a ten by měl vyměřit pokutu. V tomto případě by to byl magistrát, který by zřejmě postihl hlavního organizátora, tedy primátora Zdeňka Hřiba. Uvidíme… Výmluva, že novináři jsou smečka nezodpovědných lidí asi není na místě,  za smečku přeci odpovídá organizátor…

K celé věci se vyjádřil i magistrát Mluvčí Vít Hofman, který mimochodem policistům hned na místě poděkoval za zásah, sdělil toto oficiální stanovisko:

Počet účastníků na tiskové konferenci k zahájení rekonstrukce Václavského náměstí jsme limitovali na dvacet s tím, že se novináři museli dopředu akreditovat. Novinářů tak bylo akreditováno pouze dvacet a dalším bychom ani akreditaci neudělili. Bohužel se jedná o veřejný prostor, kam se ve výsledku nashromáždilo větší množství lidí bez předchozí akreditace. Policie na kamerách uviděla významnější koncentraci osob bez rozestupů a správně situaci vyhodnotila jako rizikovou. Jakožto mluvčí a moderátor tiskové konference jsem novináře dvakrát vyzval, aby mezi sebou dodržovali bezpečnou vzdálenost. Někteří těchto výzev bohužel nedbali, proto policie pomohla a vyzvala novináře skrz amplion k dodržování rozestupů, čímž pomohla situaci vyřešit a za tento zákrok děkujeme.

Nepřehlédněte:  Miloš Zeman varuje!
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close