PrahaZdraví
Nejnovější

Počet odběrových míst se rozrůstá: 9 už jich je. Půjdete?

Pražští hygienici zaznamenali otevírání dalších nových odběrných míst pro testování onemocnění covid-19. Celkem jich je již devět. Rozvetveny jsou tak již víc plošně.

Nová místa začínají fungovat i v těch pražských obvodech, kde dosud chyběla. Konkrétním příkladem je obvod Prahy 2, kde nové odběrové místo v pondělí 4. května 2020 otevře Poliklinika Agel Italská. Toto místo tak bude vůbec prvním v samotném centru Prahy. Včera současně zahájilo provoz odběrné místo ve Žlutých lázních v Podolí na území obvodu Praha 4.

Nově v Agelu v Italské

Provoz odběrného místa v Poliklinice Agel Italská v Italské ulici číslo 560/37 na Praze 2 bude každý všední den v době 7:30 – 10:30 hodin. V areálu poklikliniky je umístěn stan pro testované přístupný přímo z Italské ulice. V případě potřeby je toto odběrné místo možno kontaktovat telefonicky na čísle 221 087 654.

Lidem je zde k dispozici test na covid-19 buď metodou PCR provedením stěru z nosolhtanu nebo krevním odběrem ke stanovení protilátek metodou ELISA. Provozní doba odběrného místa může být v případě zájmu veřejnosti rozšířena.

A nově též ve Žlutých lázních

Na území Prahy 4 funguje od středy 29. dubna nové odběrné místo ve Žlutých lázních v Podolí. Zde testují i přímo z auta, tzv. drive in. Odběrový stan je ve Žlutých lázních v provozu každý poracovní den od 8:00 do 12:30 s výjimkou středy, kdy je provozní doba přesunuta do odpoledních hodin, od 13:00 do 17:30 hodin.

Jako bonus domácí testování

Všechna zmiňovaná místa vhodně doplňují existující službu tzv. domácího testování, kdy na základě předchozí indikace hygienické stanice dojíždí za pacienty domů zdravotní posádka a test provede přímo v domácím prostředí lidí

Aktuální přehled míst v Praze:

► Praha 2 – odběrové místo v Poliklinice Agel Italská v Italské ulici 560/37 v Praze 2 – provoz od 4.5.2020

Nepřehlédněte:  Posezení u silnice není záliba, ale práce

► Praha 4 – odběrové místo – Žluté lázně v Podolí – více informací ZDE

► Praha 6 –  odběrové místo v rámci EUC laboratoří v Praze 6 na Veleslavíně – detaily ZDE

► Praha 6 – odběrové místo při Ústřední vojenské nemocnici – Vojenské nemocnici Praha (ÚVN) v Praze 6

► Praha 6 – odběrové místo v kontejneru na Vítězném náměstí v Praze 6 – slouží pacientům praktických lékařů z šesté městské části v okamžik končící nařízené karantény

► Praha 7- odběrové místo v areálu Výstaviště Praha v Holešovicích v Praze 7 – toto místo pracuje v režimu drive-thru a obsluhuje  klienty, které k odběru pošle praktický lékař nebo hygienik. Cílem je poskytnout další kapacity pro odběry, navýšit počet testovaných lidí a umožnit odběr vzorků od lidí přímo v jejich osobních vozidlech, a tím snížit jakýkoliv kontakt.

► Praha 8 –  odběrové místo při Nemocnici Na Bulovce (NNB) v Praze 8

► Praha 9 – odběrové místo u Polikliniky Prosek v Praze 9

► Praha 10 – odběrové místo při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV) v Praze 10 – i toto místo pracuje v režimu drive-in vyšetřovacího stanu (vyšetření pouze v automobilu) pro pacienty s elektronickými nebo vytištěnými žádankami k odběru materiálu na koronavirovou infekci. Vyšetřují se i samoplátci.

zdroj Hygiena Praha

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close