Praha

Po kom se jmenuje ulice Vodičkova?

Tipněme si , kolik obecně my všichni Pražáci známe postavy, po kterých jsou pojmenovány pražská náměstí a ulice? Kdo byly a jakých profesí?

V Praze 6 nebo 8 už popisky mají

A nyní se možná objeví v modrém provedení i v centru. První městská část je zvažuje na popud zastupitele za TOP 09 Karla Ulma.

„Jde o menší tabulky se stručným popiskem, které by byly umístěny pod stávajícími červenými cedulemi s názvem ulic. Samozřejmě počítám s tím, že by umístění tabulky podléhalo schválení majitelem nemovitosti a památkářů,“ popisuje záměr zastupitel MČ Prahy 1 Karel Ulm.

Památková rezervace není proti

Podle jeho slov by se jednalo v prvé řadě o ulice a náměstí, která nesou jména po historických osobnostech nebo významných událostech. Svůj záměr už konzultoval s odborem památkové péče magistrátu hl. m. Prahy, který bude posuzovat projekt v kontextu památkové rezervace, ale v principiálně není proti.

„Ne každý třeba ví, že jedna z nejfrekventovanějších ulic Prahy 1 nese název po řezníku Vodičkovi, a to už od 15. století. Myslím, že jde o jednoduchý projekt, který je prospěšný,“ dodává Karel Ulm s tím, že o záměru modrých informačních tabulek chce co nejdříve přesvědčit své kolegy ze zastupitelstva MČ Praha 1.

Řezník měl největší dům

Ulice Vodičkova vznikla podle Wikipedie v polovině 14. století při zakládání Nového Města a původní název byl „Pasířská“, později „Stará Pasířská“ („Nová pasířská“ byla dnešní Palackého ulice). Od poloviny 15. století má současný název podle Jana Vodičky, majitele největšího domu na parcele číslo 699, dnes Dům U Nováků.

Nepřehlédněte:  Jste objednáni na výkon? Na Homolce si zjistěte, zda bude
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close