Praha
Nejnovější

Plaga chce respirátory pro kantory!

Respirátory pro kantory požaduje ministr školství Robert Plaga (ANO). Podle jeho názoru by je vláda měla poskytnout každému učiteli v Praze a dalších pěti regionech nejvíce postižených epidemií koronavirem. Každý vyučující by měl dostat minimálně deset respirátorů ze Správy státních hmotných rezerv.

„Je namístě minimálně těm oranžovým regionům poskytnout z mého pohledu aspoň deset respirátorů na jednoho pedagogického i nepedagogického pracovníka a vlastně zvýšit tu úroveň ochrany na těch školách,“ uvedl ministr Robert Plaga.

Půl milionu respirátorů

Ministr proto dnes vládě navrhne, aby uvolnila 44 000 krát deset respirátorů pro Prahu. Kabinet by podle něj měl stejný přístup zvolit i vůči čtyřem středočeským okresům a Uherskohradišťsku, které byly v pátek přiřazeny k Praze mezi oranžové regiony se zvýšeným výskytem nákazy koronavirem.

O respirátory pro kantory už minulý týden požádal ministerstvo pražský magistrát. „Pokud by byli započteni i nepedagogičtí pracovníci v hlavním městě, byly by respirátory potřeba pro asi 50 000 lidí,“ uvedli zástupci resortu.

Prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý poukázal na obtíže pedagogů i žáků, které by byly spojeny s celodenní výukou v respirátorech či rouškách.

Ministr Robert Plaga i v televizní debatě obhajoval výuku v ochranných pomůckách s tím, že to zabrání uzavírání tříd v případě výskytu nemoci covid-19. „Pokud jsou žáci v rouškách nebo respirátorech, tak tam nemusí dojít ke karanténnímu opatření na úrovni celé třídy,“ uvedl.

Respirátory pro žáky ve třídách však zavedeny nebyly. Zdá se, že ani zavedeny nebudou

Nepřehlédněte:  Naděje pro Ondřeje (10): porazí jeho upravené krvinky leukemii?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close