Praha

Aktualizováno: Pivní kola zase budou ničit pražské řidiče i ovzduší až za 14 dní?

Soud rozhodl, že zákaz pivních kol v Praze je nezákonný a že Praha na to neměla nárok. Takže od soboty 15. 8 . už budou řidiči projíždějící centrem řadit z jedničky na dvojku a zase zpět, motory jejich aut budou ničit ovzduší …

Moc pěkný obrázek. V sobotu vyprší i dočasný zákaz, který město vydalo po rozhodnutí soudu. Soud totiž potvrdil, že o zákazu nemůže rozhodovat město, al silniční úřady v jednotlivých městských částech. Takže už záleží jen na městských částech, jak o zákazu rozhodnout. Proti celoplošnému zákazu se už dříve postavila Praha 4, ale je otázkou, jak se k problematice postaví nyní. Faktem je, že v centru města je pivní kolo naprosto nesmyslnou záležitostí, brzdí dopravu, která je i tak velmi problematická. Všichni doufají, že se městské části resp. Silniční úřady rozhoupají velmi rychle.

Praha 7 vyřešila zákaz pivních kol po svém a do Letenských sadů mohou podle značky jen kola široká maximálně 1,2 metru. Praha 8 jak uvedl její mluvčí Martin Šalek, zákaz vjezdu pro vozítka širší 1,2 uplatnila v Karlíně a pro toto rozhodnutí Prahy 8 soudní výnos neplatí.

Do sebe šli i provozovatelé pivních kol. V sobotu nakonec nevyjedou a rozhodli se představit novou koncepci až za 14 dnů a konzultovat ji s vedením Prahy a městských částí. Podstatou je vymezení tras mimo obytné zóny a mimo dopravně zatížené komunikace. Praha 1 ovšem chystá vlastní opatření, která znemožní průjezd centrum. Provozovatelé také chtějí zavést kamery, omezit počet vypitých piv a nakonec i možnost vykázání hlučných „pivocyklistů“

Proti pivu a pivní turistice nikdo nic nenamítá. Praha nabízí spoustu skvělých pivnic, kde lze ochutnat celou řadu vynikajících českých ( a pražských) piv z malých pivovarů. Proč se honit na kole rozpálenými ulicemi je pro mnoho lidí těžko pochopitelné.

Nepřehlédněte:  V neděli 27. 9. bude na Palackého náměstí v Praze přes 1500 demonstrantů
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close