Praha

Pandemie brzdí metro D

Velký úbytek ukrajinských dělníků, kteří odcestovali za svými rodinami,  zasahuje i do stavební činnosti. Týká se to také příprav na výstavbu metra D. Do termínů stavby zasáhl i samotný Dopravní podnik Praha (DPP).

„Jak si tu někteří lidé dřív stěžovali, že tu je docela hluk ze stavebních prací, tak je tam až podezřelý klid,“ řekl webu Zulice.cz Pavel Hálek, který jezdí  do místního sídliště pečovat o své příbuzné.  

Práce se zastavily v ulici Na Strži, kde se na geologickém průzkumu  podílí Metrostav. Prodlouží se také samotné zahájení stavby tunelů  mezi stanicemi Pankrác a Olbrachtova. DPP totiž posunul termín ukončení  soutěže na zhotovitele stavby o dva měsíce.  „Celkové prodloužení harmonogramu očekáváme v řádu jednotek měsíců. Odhadujeme, že pravomocné stavební povolení získáme ve čtvrtém čtvrtletí,“ řekl serveru E15 projektový manažer DPP Daniel Šabík.

Takže se nezačne stavět v létě, ale lze předpokládat, že až někdy na konci roku.  Zakázka na stavbu tunelů je odhadována na téměř 11 miliard korun. Práce může zdržet i fakt, že  i na stavbách platí přísná hygienická pravidla a  stavební firmy se snaží vytvořit  pracovní týmy tak, aby se nepotkávaly.

Nepřehlédněte:  Jak dopadl nový tendr na „espézetky“? Zvláštně!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close