Praha

Opozice chce odvolat starostku Prahy 4

Mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční ve středu 27. května od 13.00 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500). Bylo svoláno na základě žádosti 22 opozičních členů zastupitelstva Prahy 4 (Piráti, Praha 4 sobě a STAN/KDU-ČSL) a jako hlavní bod má být odvolání současné starostky Ireny Michalcové (ANO 2011) z funkce.

Na programu mimořádného zasedání zastupitelstva Prahy 4 je ještě dalších deset bodů, z nichž některé se týkají zakázek v období koronavirové pandemie. Opoziční zastupitelé chtějí například vysvětlit nákup ochranných a dezinfekčních pomůcek MČ Praha 4, které podle nich byly předražené, nebo pozadí zadávání některých veřejných zakázek Úřadem městské části Praha 4.

Diskutovat se bude i prodeji pozemku parc. č. 700/110 v Ohradní ulici či o podmínkách nájmu, pronájmu a prodeje nemovitého majetku Prahy 4.

Zastupitelstvo MČ Praha 4 čítá 45 zastupitelů a zastupitelek, koalice ve složení ANO 2011, ODS a TOP 09 má nadpoloviční většinu 23 hlasů.

Kompletní program zasedání najdete na https://praha4.cz/file/DDd41/Pozvanka-a-program-9-mimoradne-zasedani-Zastupitelstva-MC-Praha-4-dne-27-5-2020.pdf. Zasedání bude možné sledovat i v přímém přenosu na www.praha4.cz.

Nepřehlédněte:  Pes Gump hlásí: Dotočeno!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close