Praha

Okruh – Hurá máme papír, ale ještě to neplatí

Praha – Tak po měsících napjatého ticha je tu konečně rozhodnutí. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), dostalo územní rozhodnutí ke stavbě úseku 511 pražského okruhu. Po těch asi 50 letech, kdy se už mělo stavět a být postaveno, je to skutečně výkon.

„Stavební úřad MČ 22 Praha – Uhříněves dnes (30.7.) vydal nepravomocné územní rozhodnutí na klíčovou stavbu pražského okruhu SOKP 511 Běchovice – D1. V současné době běží 30 dní na podání námitek. ŘSD má již zpracovanou DSP (česky – Dokumentaci pro stavební povolení) a ve spolupráci s Prahou byla zahájena majetkoprávní příprava,“ informoval šéf Ředitelství silnici a dálnic Radek Mátl. Než tento dokument vznikl, muselo být vypořádáno 1165 připomínek. Důvod k radosti to ještě není.

Kolik asi bude let těm mladým, kteří se na Spořilově domáhali dostavby okruhu, až se podaří skutečně okruh dostavět? Dožijí se toho? Foto Ivan Kuptík

To, že je na světe NEPRAVOMOCNÉ územní rozhodnutí ovšem neznamená, že se začne stavět. Radek Mátl přiznává, že je vysoce pravděpodobné, že proti územnímu rozhodnutí budou podány námitky. Pak už záleží na odvolacím orgánu, jak se s tím vypořádá. Zkušenosti s takovými záležitostmi říkají, že zdaleka není vyhránoa může to trvat léta a léta. I když by ŘSD rádo dokončilo celý proces v roce 2022.

Velmi těžké to bude s pozemky. I když se vedení Prahy holedbalo, že vykoupí zelené pásy kolem okruhu ještě před vydáním územního rozhodnutí (což ŘSD před platností územního rozhodnutí nemůže), vykoupeno nebylo nic! „Postupně se oslovují vlastníci pozemků společně s hl. m. Praha, kteří jsou dotčeni stavbou i tzv. zelenými pásy. Zároveň už probíhají veškeré převody od státních institucí,“ uvedl na svém twitterovém účtu šéf ŘSD.

Institut vyvlastnění nepřipadá zatím v úvahu, protože dokud tu není platné územní rozhodnutí, nelze vyvlastňovat.

Tak to je zatím konec okruhu, přesněji začátek stavby 511. Foto Ivan Kuptík

Nepřehlédněte:  Po Ostravsku se rozšiřují „rouškomaty“ i v Praze
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close