Praha

Od čtvrtka už můžeme do dalších zemí

Volný pohyb osob mezi Českem a Slovenskem, ale také Rakouskem se obnoví od dnešní půlnoci. Od čtvrtka se tak cestování vrátí ke stavu v době před pandemií koronaviru.

Slovenský premiér Igor Matušovič se dnes v Praze setkal s českým protějškem Andrejem Babišem. Ten uvedl, že od týmu vědců má zelenou pro to, aby se úplné otevření hranic týkalo též jakékoli formy dopravy.

„Uvolnění hraničního režimu nám přivezl pan Matovič jako dárek při své první oficiální návštěvě Česka. Na tom uvolnění jsme se dohodli už před dvěma dny, od té doby jsme to ale drželi jako tajemství,“ prohlásil premiér Andrej Babiš.

Česko dosud jednalo se Slovenskem a dalšími státy střední Evropy o otevření hranic až od 15. června. Dosud čeští občané mohli bez povinnosti předkládat negativní test na koronavirus navštívit Slovensko, Rakousko a Maďarsko, ale museli se do 48 hodin vrátit zpět. Hranice také bylo možné překračovat pouze na oficiálních přechodech.

Německo by hranice bez kontrol a nutných testů na covid-19 mělo uvolnit k 15. červnu. S Itálií to ale zatím tak rychlé není, tedy prozatím.

Otevření slovenské hranice přivezl do Česka premiér Igor Matušovič jako dárek. Foto FB

Nepřehlédněte:  Průjezd Malešickou je oddálen o další měsíc
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close