Praha

Od čtvrtka může jít víc lidí do zoo a botanických zahrad

Ze 150 na 250 lidí na hektar zoologické zahrady se zvedá od čtvrtka limit pro počet návštěvníků zoologických a botanických zahrad či arboret. Mělo to být od 8.6.  ale ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) včera pozdě večer uvedl na svém twitteru, že platí čtvrtek.

Na urychlení o čtyři dny se ministr shodl s epidemiologickou skupinou v čele s Rastislavem Maďarem. Jak uvedl ministr zrychlení má umožnit zdravotníkům, hasičům a policistům navštívit pražskou zoo, kteří jako poděkování za práci v době koronavirové krize mohou celý červen do zahrady za symbolickou korunu.   Faktem je, že uplynulou sobotu Zoo Praha naplnila limit už před obědem.

Komentáře na twitteru byly k tomuto tématu velmi různorodé, především ale kritizovali systém návštěvníků na hektar. „ Byla jsem v zoo včera. Neudělali někde soudruzi chybu, když uvažují rozlohu celé zoo, ale lidé, se drazí, pohybují jen po cestičkách. Do výběhu se nesmí, víte? Máte přepočet na cestičkometry?,“ ptala se jedna ze čtenářek.  Další pak upozornil na nesmyslnost opatření:  „Byl jste o víkendu na Pražském hradě? Tam nějak limity nebyly.“

Nepřehlédněte:  Hřib: Covidová lůžka v Praze blokují ti, které doma nechtějí!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close