Praha

Obrazem: Pražská tržnice v budoucnu

Praha chce investovat  do oprav Pražské (Holešovické) tržnice  dvě až tři miliardy korun. Tržnici chce  město provozovat samo. Uvedl to náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě).

V tržnici, kde stále některé její části zejí prázdnotou, se postupně objevují jiné aktivity než obchod.  Hraje tu divadlo, přestěhovala se sem umělecká galerie Trafačka se svými aktivitami, zmizela většina asijských obchodníků. Objevují se tu obchody se zajímavým zbožím.  Nejoblíbenější je stále farmářské tržiště v hale 22, které má zůstat i do budoucna zachováno, stejně jako ALZA, které už ale její pavilon nestačí.

Tržnice pro všechny

A jak to má být v budoucnu? Od obchodů přes kanceláře po zábavu, tak by měla tržnice vypadat. Vznikne i vyhlídková věž, bude tu více zeleně. „Chceme, aby to byl živý areál přístupný pro všechny věkové a příjmové skupiny a nabízel vhodný mix aktivit, obchodu, služeb, gastronomie či kultury. Máme zájem uchovat tržnici celistvou a plně pod kontrolou města,“ řekl Vyhnánek.

Zde je nyní parkoviště. Zdroj: Praha.eu

 Více zeleně i vody

V tržnici bude mimo jiné na parkovištích vysázena nová zeleň a vzniknou nová stromořadí. V podzemí budou nádrže na dešťovou vodu. Na veřejných prostranstvích se počítá s vodními prvky  a výtvarnými objekty. V hale 39 bude dětské centrum. Věž v tržnici poslouží  jako vyhlídka. Zachována bude také asijská tržnice. V hale číslo 9 pak bude nová pasáž, která areál lépe propojí směrem k ulici Komunardů. Domy z 80. let, které vzniky při Jateční ulici, zmizí.

Pohled do budoucna Pražské tržnice. Zdroj: Praha.eu
Nový vchod. Zdroj: Praha.eu
Restaurace k dispozici. Zdroj: praha.eu
Vstup z nábřeží. Zdroj: Praha.eu
V pozadí Masná burza. Zdroj: Praha.eu
Masná burza je nejcennější částí bývalých jatek. Zdroj: Praha.eu
Straší návrh vzhledu interiéru Masné burzy. Je vyzdobena dekorativní malbou a také erby českých měst. Zdroj: Praha.eu
Nepřehlédněte:  Blokové čištění bude, ale ručně
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close