Praha

Nemocnice na Bulovce se chystá na nejhorší

Bulovka, jako pracoviště, které celorepublikově  uznávané kvůli své  unikátní infekční klinice  se připravila na nejhorší.  Vytváří kapacity pro další příjem nemocných, kterých celkem 20, z toho  o pět pacientů s koronavirem na intenzivní péči a  dalších 15 je na standardních lůžkách. Tři pacienty dnes 21.3. nemocnice propustila do domácí izolace. 

Připraveno 188 lůžek, další se chystají

Další pracoviště se připravují na nápor nemocných s COVID-19, případně na pacienty s podezřením na tuto nemoc a jiným závažným zdravotním problémem. „Již dnes máme pro tyto pacienty vyčleněno 188 lůžek napříč nemocnicí, z toho 128 lůžek standardních, 60 JIP, na nichž doplňujeme plicní ventilátory do celkové kapacity 54 lůžek s plicní ventilací, 10 lůžek s možností dialýzy a v nemocnici úplně nově 2 lůžka s možností napojení pacienta na mimotělní oběh. Bulovka disponuje i dvěma speciálními operačními sály pro infekční pacienty a v uvedené kapacitě je i lůžková stanice vyčleněná pro děti. V rezervě máme k rychlému vyklizení a nasazení kapacitu dalších 30 lůžek, tedy celkově jen Bulovka disponuje více než 200 lůžky pro COVID-19 či pacienty s podezřením na tuto nemoc a dalšími zdravotními obtížemi,“ uvedl ředitel nemocnice Jan Kvaček.

Poděkování všem za solidaritu

Připomenul, že v nemocnici funguje mnoho mimořádných opatření, například hlídání dětí zaměstnanců, odběrové místo pro veřejnost, logistické centrum pro získávání a distribuci materiálu jako jsou respirátory, brýle, ústenky a podobně. Vyjádřil také poděkování za neuvěřitelné nasazení veškerému personálu nemocnice, který zvládá mimořádný pracovní nápor a stres v tomto krizovém období. „V neposlední řadě bych rád moc poděkoval všem občanům, firmám a institucím, které nás všemožně podporují materiálními a finančními dary či povzbudivými dopisy. Velmi si veškeré vaší podpory vážíme a věřte, že má velký smysl,“ uvedl Kvaček.

Využití kapacit Infekční kliniky

Tři standardní lůžkové stanice plně vyhrazené pro:

  1.  pacienty s COVID-19, b) pacienty suspektní na COVID-19 v izolacích; celková kapacita 50 lůžek.
Nepřehlédněte:  Pražáci a Severomoraváci – smůla s rouškami

Jedna standardní dětská lůžková stanice plně vyhrazená pro:

 dětské pacienty s COVID-19, b) dětské pacienty suspektní na COVID-19 v izolacích; celková kapacita 17 lůžek.

11 lůžek na JIP, z toho 6 vybavených možností mechanické plicní ventilace a 5 intenzivních lůžek (neventilovaných).

2 operační sály výhradně pro operace infekčních pacientů, případně využitelné jako porodní sál pro porody infekčních rodiček.

1 lůžková stanice o 20 lůžkách ponechána pro ostatní infekční nákazy.

4 lůžka v bioboxech a 6 lůžek v režimu filtrace vzduchu

1 dětská lůžková stanice o 20 lůžkách ponechána pro ostatní infekční nákazy.

Zajištění léku Remdesivir

Nemocnice Na Bulovce spolu s Ministerstvem zdravotnictví pro své pacienty zajišťuje experimentální lék Remdesivir od farmaceutické společnosti Gilead Sciences. Tento lék se dnes nachází v poslední fázi klinického testování na pacientech a výjimečně bude k použití u nejtěžších pacientů v ohrožení života.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close