Praha

Nemáte roušku? I takhle s vámi můžou strážníci zatočit!

Jsou roušky povinné nebo dobrovolné? Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) před pár dny tvrdil, že „nikoho nenutí nosit roušky a je to dobrovolné“, představitelé hygieny, vlády a další odborníci tvrdí, že je lidé nosit musí. Občas se najde někdo, kdo to bojkotuje. Jako muž v metru, který nakonec skončil v poutech městské policie.

Muž se pohyboval v prostoru metra Florenc bez zakrytých dýchacích cest. Na výzvy strážníků k jejich zakrytí a prokázání totožnosti nereagoval. Navíc agresivně gestikuloval, a tak skončil v poutech. To alespoň říká městská policie.

Na nástupišti stanice metra Florenc si hlídka všimla muže, který neměl zakryté dýchací cesty, a tak ho strážníci vyzvali k nápravě nebo opuštění prostor metra. To on odmítl.

Roušku v metru nosí i primátor Zdeněk Hřib. Foto: FB
Roušku v metru nosí i primátor Zdeněk Hřib. Foto: FB

Muž byl prý agresivní

„Muž nereagoval, mával před hlídkou jízdenkou a pak si sedl na lavičku mezi ostatní cestující, kteří se proti tomu silně ohrazovali. Během více než pětiminutového jednání neuposlechl žádné ze zákonných výzev zakročujících strážníků a tak přikročili k použití donucovacích prostředků,“ popsala mluvčí strážníků Jiřina Ernestová.

Zatímco někteří lidé na sociálních sítích podporují to, co městská policie udělala, jiní se ohrazují.

„Jak to tedy je? Může někdo pokutovat za to, že nemám roušku, když sám premiér veřejně říká, že je to dobrovolné? Může někdo pokutovat ve vlaku a dávat pokuty za zastavení vlaku, když někdo ochranu úst nenosí? Je to zmatek a na hlavu postavení,“ píší lidé.

Reagují tak na příklad ženy, která dostala více jak 4000 korun pokuty, když ve vlaku neměla roušku. Průvodčí kvůli ní nechala stát vlak ve stanici a přivolala policii.

Nepřehlédněte:  Na Vltavě je živo! Na lidi vystartovalo z vody překvapení.
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close