Praha

Některé pražské nemocnice pohlídají děti svých zaměstnanců

Kvůli koronavirové situaci a distanční, zavřeným školám a distanční výuce, se rozhodly některé nemocnice v Praze, že zajistí hlídání a výuku dětí zdravotníků. Jde například o nemocnici Motol nebo VFN. Podobně jsou na tom mnohé nemocnice v České republice. Třeba v Českých Budějovicích nebo ve Strakonicích.

„Nabídneme možnost využít hlídání dětí v našich prostorech. Prostory jsme během dnešního dne vytipovali a připravili. Počty zájemců ještě upřesňujeme,“ uvedla mluvčí VFN Marie Heřmánková.

Děti zaměstnanců motolské nemocnice budou moci využít nabízenou výuku a hlídaní v areálu zdravotnického zařízení ode dneška. Služba bude určena rodičům, jejich děti jsou ve věku šest až 12 let.

Některé nemocnice hlídání nemají

„Jaké procento zaměstnanců tuto službu využije, zatím nevíme,“ uvedla mluvčí. Nyní se v nemocnici se nyní léčí 111 pacientů s covidem-19. Deset pacientů je připojeno na umělou plicní ventilaci,“ uvedla mluvčí FN Motol Pavlína Danková.

Zajistit hlídání dětí ve svém areálu neplánuje Thomayerova nemocnice „Nemáme personální ani prostorové kapacity k tomu, abychom tuto možnost hlídání dětí našim zaměstnancům nabídli,“ řekl mluvčí TN Petr Sulek.

Právě mnohé české nemocnice mohou mít kvůli distanční výuce problém, protože pokud by s dětmi doma zůstali jejich rodiče – sestry, doktoři a podobně, chyběly by v každé desítky lidí.

Péče onkologických pacientů bez omezení

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze z kapacitních a personálních důvodů omezí plánované zákroky. „Začínáme od středy s omezováním plánovaných zákroků tak, abychom se do konce týdne dostali na polovinu. Jedná se o plánovanou péči všeho druhu,“ uvedla mluvčí Heřmánková.

Nyní je zde 409 pracovníků v pracovní neschopnosti. Téměř 70 zaměstnanců nemocnice je nakažených covidem-19, dalších 154 se setkalo s nakaženou osobou a většina z nich tak musí pracovat za mimořádných podmínek. Hospitalizováno je zde k dnešnímu dni 48 covid pozitivních pacientů. Pět z nich je ve vážném stavu.

Nepřehlédněte:  Milion vakcín do ČR! Budou stačit?

Thomayerova nemocnice funguje v běžném režimu a k omezení péče se zatím nechystá. „Akutní péče a léčba například onkologických onemocnění nebude omezena nikdy,“ doplnil mluvčí.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close