Praha

Nejlepší akrobatická show na tyčích je za dveřmi

Přijďte se podívat na nejlepší závodnice a závodníky v pole dance, kteří se probojovali z jednotlivých kol Pole Battle League 2019 do elitního finále soutěže Pole Battle Championship, která se koná 22. února ve sportovní hale TJ Sokol Královské Vinohrady.

Pole dance je na první pohled velmi náročná sportovně taneční disciplína. Věnovat se jí ale může každý – nezáleží na věku, na vaší hmotnosti ani na předchozích pohybových zkušenostech. Ač to zní neuvěřitelně, je to pravda. Jakmile člověk propadne kouzlu pole dance, překvapí sám sebe, co v něm vlastně vězí a čeho všeho je schopen.

Adrenalin, neuvěřitelné kousky, zábava

Soutěž má dlouholetou tradici nejen v ČR, ale i v zahraničí. Na pódiu se proti sobě postaví vždy 2 pole dance tanečnice/tanečníci a v zadaném časovém limitu na náhodně zvolenou hudbu se snaží svým výkonem zaujmout odbornou porotu (ta se zaměřuje na technické provedení, náročnost, splnění povinných prvků a také improvizaci). Oproti běžným pole dancovým soutěžím, kde se předvádí cca 4 minutová sestava, tady každý soutěžící vystupuje ve 2 intervalech a díky krátké pauze, kterou během střídání se svým protějškem má, neztrácí energii na další akrobatické kousky.

Každý divák si přijde na své

Dopoledne budou od 11 hod startovat kvalifikační battly, ze kterých nejlepších 6 závodníků postoupí do odpoledního finále (od 16 hod). „Soutěž je adrenalinová, dynamická a velmi divácky atraktivní. Během celého dne se na pódiu vystřídá osm výkonnostních a věkových kategorií. Každá kategorie má svá specifika a je něčím jiným zajímavá. V porotě usedne celkem šest pole dance odborníků a po 19. hodině budeme znát vítěze“, uvedla Jarmila Hanzlíková, prezidentka pořádající organizace European pole dance federation. Během přestávek si diváci budou moci projít stánky s oblečením specializovaným pro pole dance, jógu a fitness, které budou umístěny přímo v hale nad hledištěm. Kdo si bude chtít pole dance vyzkoušet na vlastní kůži, bude mít možnost přímo ve vestibulu sportovní haly.

Nepřehlédněte:  Od čtvrtka může jít víc lidí do zoo a botanických zahrad
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close