Praha

Negrelliho viadukt rychleji

Na rekonstruovaný  Negrelliho viadukt vyjedou vlaky podle termínu, tedy  1. června. Vlaky po něm jezdící spojí Prahu s Kladnem a Kralupy nad Vltavou. Otevření viaduktu změní i jízdní řády.

Cestující jistě potěší, že se cesta z centra z Prahy zkrátí o sedm minut.  Je to díky tomu, že po rekonstrukci mohou po viaduktu jezdit vlaky rychleji. Na své původní trasy se vrátí linky S4 z Prahy do Kralup nad Vltavou a Ústí nad Labem a také osobní a spěšné linky S5 a R45 z Prahy do Kladna.

Ryhleji, plynule a spolehlivěji

„Cestující z Kralup tak dojedou osobním vlakem díky kratší trase do centra Prahy na Masarykovo nádraží až o sedm minut dříve, ale především se tyto spoje vyhnou silně vytížené křižovatce tratí v oblasti Balabenky. Doprava by tak měla být plynulejší a spolehlivější. Bez přesedání přímo do centra zamíří i osobní a spěšné vlaky linky S5 a R45 z Kladna,“ uvedl obchodní ředitel Regionálního obchodního centra ČD pro Prahu a Středočeský kraj Jakub Goliáš.

Už zase do Holešovic

Vlaky linky S4 tak stejně jako před 2,5 lety pojedou z Podbaby do původní zastávky Praha-Holešovice zastávka a vyhnou se novému holešovickému nádraží. Tam i nadále zamíří rychlíky z Děčína a Ústí nad Labem (linka R20), které pojedou nadále na pražské hlavní nádraží.

Končí Bubny Vltavská

U linek S5 a R45 na Kladno se pak ruší zastávka Praha-Bubny Vltavská. Vlaky budou znovu zastavovat o několik stovek metrů dál na původním nádraží Praha-Bubny a budou pokračovat přímo do centra přes Negrelliho viadukt na Masarykovo nádraží.  

České dráhy prosí cestující, aby si aktuální jízdní řády, zastávky vlaků v Praze a přesné časy odjezdů z Masarykova nádraží a dalších zastávek před cestou v příštím týdnu ověřili např. v internetovém vyhledávači spojení.

Nepřehlédněte:  Jak se správně zbavit roušky?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close