Praha

„Nebalené pečivo je bezpečné!“ vzkazují pekaři

Svaz pekařů a cukrářů v České republice se ohradil proti zprávám z bulvárních médií.

„Pečivo je ve světle současné pandemie stále stejně zdravou a bezpečnou potravinou jako kdykoli předtím. Pekaři vyrábějí své produkty podle nejpřísnějších hygienických podmínek, stejným parametrům podléhá i jejich distribuce a prodej. CZVP SZÚ navíc ve své zprávě uvádí, že nemá žádné informace o přenosu tohoto druhu koronaviru na nebaleném pečivu,“ stojí v prohlášení pekařského svazu.

Rukavice jsou samozřejmostí

„Druhým faktem je, že vláda ČR povolila prodej nebaleného pečiva, a to při garanci splnění přísných hygienických podmínek prodeje, tzn., zákazníci musí mít k dispozici mikrotenové sáčky, jednorázové rukavice a podávací náčiní. V současných hodinách se také ukazuje, jak seriózně se jednotlivé obchodní řetězce staví k dodržování hygieny v místě prodeje: zajistily dozor k zajištění plynulého prodeje, informační tabule a sami balí rohlíky či chleby do plastových obalů. Zákazníci tak nejsou ochuzeni o čerstvé pečivo, pokud zvolí balené, pekaři mohou nabídnout široký sortiment.


Šílenců, jakým byl tzv. ´olizovač pečiva´ šířící poplašné zprávy na sociálních sítích, je v české populaci, doufejme, minimum. Jen prosíme, nezaměňujte kriminální čin nezodpovědného jednotlivce s bezpečným fungováním výroby, distribuce a prodeje potravin. Pečivo je bezpečné stejně jako jeho prodej. Všichni – tisíce pekařů, řidičů a prodejců – pro to děláme maximum,“ dodávají pekaři a cukráři.

Nepřehlédněte:  Opravy Vladislavského sálu se přeruší kvůli ceremoniálu 28. října.
Tagy
Pokračovat ve čtení
Back to top button
Close
Close