Praha
Nejnovější

Naděje? Od 1. června bude mírně posílen provoz metra

Smutný příběh, kdy magistrát po uvolnění nezvládl ihned posílil metro a další spoje MHD, snad bude mít lepší konec. Hl. město Praha, ROPID a Dopravní podnik od pondělí 1. 6. slíbily posílit současný prázdninový provoz metra.

Proč je stávající stav nevyhovující? Dostali jsme se se z nějaké rizikové situace a místo toho, aby se maximálně přidaly spoje navíc (neboli byly méně nacpané autobusy a další MHD), byl dosud prázdninový provoz – ten rozhodně nepřispívá třeba k dodržování dvoumetrových odsupů!

Metro zkrátí intervaly

 V ranní špičce se zkrátí intervaly na lince A o tři čtvrtě minuty, na linkách B a C o 20 sekund. DPP posílí také odpolední špičku, ve které se intervaly na linkách A a B zkrátí o půl minuty, na lince C o 10 sekund. DPP od čtvrtka 4. 6. 2020 dále obnoví na tramvajových linkách č. 8 a 20 večerní provoz v období od 22:30 do 0:30. Od této soboty 30. 5. 2020 bude lanovka na Petřín opět zastavovat také ve stanici Nebozízek.

3 minuty na A, 2 minuty na B, 2 a kousíček na C

Od pondělí 1. 6. bude pražské metro v ranní špičce jezdit v intervalu 180 sekund na lince A, 160 sekund na lince B a 130 sekund na lince C. V odpolední špičce budou nově intervaly 210 sekund na lince A, 180 sekund na lince B a 155 sekund na lince C. Během dopoledne mimo špičky bude DPP na všech třech linkách soupravy vypravovat po 5 minutách, večerní intervaly zůstávají stejné. O víkendech a státních svátcích bude metro jezdit po 7,5 minutách.

Mělo to být dřív, politici se přesto pochválili

„Počítali jsme s tím, že bodem zlomu pro další posílení provozu metra bude dosažení 600 tisíc přepravených cestujících v průměru o pracovních dnech, což je polovina běžného stavu před pandemií. Z údajů ze sčítačů ve stanicích metra vyplývá, že minulý týden jsme o pracovních dnech přepravili 553 tisíc cestujících. Včera, po poslední fázi uvolnění, to bylo 593 tisíc lidí. To představuje mezitýdenní nárůst o necelých 8 %,“ uvedl Adam Scheinherr (Praha sobě), náměstek primátora pro dopravu a předseda dozorčí rady DPP.

Nepřehlédněte:  Hádky v Praze kvůli dražšímu parkování: Nesmysl, říkají odpůrci
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close