Praha
Nejnovější

ČERSTVÉ foto z nábřeží: navezeme beton, včera odstraníme, dnes navezeme písek, zítra…

Od úterý 9. června je možné v noci projet po Smetanově nábřeží od Národního divadla ke Karlovým lázním. Ano… jen v noci! Povolení vjezdu totiž platí od 22:00 do 06:00. No aspoň něco! V pondělí tohoto týdne byla za přítomnosti starosty Prahy 1 Hejmy (STAN) a náměstka primátora Adama Scheinherra (Čižinského Praha sobě) betonová přehrada částečně přestavěna. Co bude dál?

Vrátí se tu stav k normálu, nebo se bude dál bez ohledu na postoj místní radnice či nesouhlasný postoj třetího koaličního partnera na magistrátu rozhodovat o nás bez nás? Jak to vlastně začalo. Město direktivně uzavřelo prostor navzdory tomu, že jedna z koaličních stran – Spolu pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU ČSL) a samozřejmě i opozice – ODS a ANO byly proti. 

Uzavření propagoval primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a jeho náměstek Adam Scheinherr (Čižinského Praha sobě) jako výraznou pomoc podnikatelům v době po koronakrizi. Mimochodem s Prahou 1 se ani neobtěžovali jednat… Prostě počet, že z pěti (počet stran v pražském zastupitelstvu) jsou dvě (Piráti a Praha sobě) víc než tři (TOP 09/ STAN/lidovci, ANO 2011 a ODS – které v metropoli vyhrálo volby) je matematika hodná nejkomunističtější praktik černé historie ideologií, které tvrdí, že jejich názor je jediný možný a správný.

Vyjádření magistrátu: trochu lži

V úředním záznamu se píše, že budou vyměněny betonové bloky.  A že „dále dochází k uzavření ulice Divadelní instalovaným proměnným dopravním značením v nočním období…“ – což ovšem není pravda, protože to už ale existuje pěkně dlouho, možná dvacet let, takže žádná novinka.  Skutečně geniálním dopravně-inženýrským skvostem je opatřením, že se bude jezdit po kolejích přes světelnou křižovatku.

Co se nyní očekává?

„Dlouhodobým cílem Prahy 1 je zklidnění dopravní situace v centru, zejména pak zásadní omezení tranzitní dopravy, vše ale musí být řešeno opravdu koncepčně a po dohodě vedení hlavního města a jednotlivých dotčených městských částí. Zároveň nesmí být v žádném případě negativně ovlivněn život místních,“ shrnul starosta Petr Hejma (My, co tady žijeme – STAN), který se dnes spolu s radním Michalem Cabanem (My, co tady žijeme), náměstkem primátora Adamem Scheinherrem (Praha sobě) a pražským zastupitelem Jiřím Pospíšilem (TOP 09) zúčastnil demontáže nevzhledných betonových citybloků.

Nepřehlédněte:  Thomayerova nemocnice úspěšně léčí covid-19 Plaquenilem

Zcela chybí koordinace

Radní Prahy 1 Michal Caban je přesvědčen, že současná jednání Prahy 1 a vedení Prahy mohou přinést důležité změny. „Věřím, že to může být významným impulsem k tomu, abychom například na Smetanově nábřeží a v jeho okolí přišli s řešením, které bude praktické a zároveň bude odpovídat kritériím Pražské památkové rezervace,“ uvedl Michal Caban. Podle starosty první městské části je nejvyšší čas k tomu, aby byly úzce koordinovány všechny projekty týkající uvedeného nábřeží a přilehlých náplavek a lokalit, ale i celé Pražské památkové rezervace. O konkrétní podobě provozu kavárenských předzahrádek a o dalším programu na Smetanově nábřeží během léta se podle Petra Hejmy bude ještě jednat.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close