Praha

Na upalování není nikdy pozdě, radí hasiči

Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy prosí obyvatele Prahy k ohleduplnosti při pořádání pálení čarodějnic a obdobných požárně nebezpečných činností. Má to více důvodů.

Po dobu vyhlášeného nouzového stavu na území České republiky je nutné zasahující jednotky hasičů udržet v plné akceschopnosti pro případ akutní potřeby obyvatelům. Výjezdy spojené s kontrolami a dohašováním ohnišť, likvidací rozšířených požárů z ohnišť nebo popálenými osobami značně omezují dostupnost a akceschopnost jednotek,“ píše se v prohlášení pražských hasičů.

Sucho hrozí

V souvislosti s aktuálními povětrnostními podmínkami se navyšuje pravděpodobnost vzniku a šíření požáru v přírodních porostech a lesních půdách. Spalování hořlavých látek na volném prostranství považujeme za velmi nebezpečné. Po ukončení krizového stavu a změně povětrnostních podmínek bude jistě dostatek příležitostí si ty pravé „čarodějnice“ užít se všemi náležitostmi. Pražští hasiči v těchto dnech například dvakrát  zasahovali při požáru bioodadu v Praze 5 a hasili také požár v Klánovickém lese.

Tak co dělat?

„Děkujeme za vaši ohleduplnost. Letošní pálení čarodějnic prosím odložte na klidnější období. Je sucho a má foukat vítr, pravděpodobnost vzniku a šíření požáru se extrémně zvyšuje. Nějakou tu čarodějnici si můžete upálit až bude lepší doba,“ píší na sociálních sítích.  No jistě, na upalování není nikdy pozdě…  

Oheň v Klánovickém lese hasili pražští hasiči 27. dubna. Zdroj Hasiči Praha
Nepřehlédněte:  VIDEO: Praha 3 má řadu výškových dominant. Pavel Šporcl hrál na 4 z nich
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close